Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendszer hűtés kialakítása?

Rendszer hűtés kialakítása?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy kicsit huzatosabbá kellene tennem a gépházat, mert a proci eléggé melegszik.

3 venti beszerelésére gondoltam,viszont a gond csak annyi, hogy én mindenáron szabályozhatót akarok, de amekkora nekem kellene, abba csak 3 pinest találok, mondjuk ez csak akkor gond, hogy nem tudom vezérelni, ha nagyon hangos, és itt jön egy kérdés, hogy a 24dB az mennyire lehet hangos?

[link] ő róla lenne szó.

Ha viszont mégis hangosnak találom akkor hogy lehetne megoldani, hogy a sebességéből lejjebb vegyek, mert ha jól tudom akkor azt a 3 pinesnél is meg lehet csinálni de hogyan?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 18. 19:41
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és ez most akkor hogy van szerintetek?

[link]

Oda van írva a nevébe, hogy PWM, tehát ennek lehet szabályozni a fordulatát azaz ez 4 pines, meg az árán is látszik mert a másik F8-hoz képest 2x olyan drága, de mégis azt írják, hogy 3 pines, most akkor ez hogy van?

2015. jan. 18. 19:59
 2/9 Gábor_79 ***** válasza:
Szerintem nem PWM-es, mint ahogy a dobozára sincs írva. Szerintem válassz másik ventit. Nem azért mert 3 pines, hanem mert csak egy irányba lehet beszerelni és mivel mondtad, hogy három darabot vennél, az egyik valószínű fodítva kellene beszerelni. Tessék [link] vedd a keret nélküli változatát, legalább így a felébe kerül. A 24 dBA nem hangos.
2015. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én ezt úgy gondoltam hogy egy PWM-es menne a táp fölé (felső tápos a házam) és azt ha kell akkor gyorsítani/lessítani, a gép elejébe egyet a HDD rack-ek alá, hogy a VGA kapjon friss levegőt, valamint egyet a proci hűtővel egy vonalba.

Azért is kérdeztem az a másik Arctic-ot, hogy akkor most mi is van, bár lehetséges hogy ilyenek a kábeli mint ennek?

https://www.youtube.com/watch?v=Dy-av-_bWPo mert akkor érthető, hogy "alapból" csak 3 pinesnek írják.

2015. jan. 18. 21:30
 4/9 Gábor_79 ***** válasza:
Azon az oldalon nincs Pwm-es venti. A PWM-es 4 pines csatlakozású.
2015. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De attól amit linkeltem, az szabályozható már ahogy beköti "önmagába"?
2015. jan. 19. 16:52
 6/9 Gábor_79 ***** válasza:

A hangot nem hallgattam a videón és a nyomorult csatlakozókra sem tudott ráfókuszálni az illető. Hogyha ehhez a bolthoz ragaszkodsz - azért mondom - ott ilyen típusú ventit nem árulnak.

Ennek az Articnak vannak ilyen típusú ventiei, aminek saját hőmérséklet érzékelőjük van. Az nem igényel külön szabályzó alaplapot, mert önállóan megoldja. Viszont nem is tudod befolyásolni. Ezek a "TC" jelzésűek. Szintén az Articnak van egy másik fajta típusa, amivel több ventilátort láncba tudsz kötni. Egy PWM csatlakozó megy az alaplapra, a többi ventilátor az előzőn keresztül kapja a fordulatszám-jelet. Ezek a "CO" jelzésűek.

Viszont kapható másik gyártótól ilyen 3-as vagy 5-ös elosztó. Szintén egy PWM csatlakozó megy az alaplapba, majd öt fele ágazik, de az áramot egy külön Molex csatlakozóról kapja a táptól: [link]

A videót azért nem tudom hovarakni, mert a dobozon nincs külön jelölés az extra funkciókra csak szimpla PWM. Nem tudom mit takar az a feature, amit bemutatnak. De lehet akkor amint látod.

Nekem 3 pines Artic F12-em van.

2015. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gábor_79 ***** válasza:
Na csak észrevettem végre a videóba, hogy ez is továbbviszi a jelet. A doboz hátulján van a jelzés; PST azaz PWM Sharing technology. Akkor valóban nem kell 4 pin az összesnek, de szerintem a boltnál nem azért írnak csak hármat. Valami leírás vagyjelzés csak lenne róla, hogy nem egy szimpla venti - mert olyan is van. Az a elterjedtebb.
2015. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, mondjuk a boltnál még utána kérdezek (a város túlvégébe van nálunk) csak mindenek előtt az alap dolgokat azért szeretném megtudni, hogy mégse tudatlanul menjek oda, és "mindenféle vackot" rám sóznak.
2015. jan. 19. 18:14
 9/9 Gábor_79 ***** válasza:
Újra ránéztem a boltodra is és láttam a ventinél, hogy írnak egy gyártói típuskódot. Az alapján be lehet azonosítani a gyártói oldalon. Rá is kerestem és nem PST típusút nyomott ki a gép.
2015. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!