Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a PC-vel? ( lent )

Mi történt a PC-vel? ( lent )

Figyelt kérdés
Már egy éve harcolok ezzel. Először egy Ati Radeon HD 5670 videokártya volt a PC-mbe, majd ez nem adott képet egy idő után,megijedtem és kiderült ,hogy kisült, majd vettem egy Nvidia 8800 GTX kártyát ami 2 hónapig bírta és szintén kisült. Most egy gyengébb Ati kártya( 256 mb , pontos típust nem tudom) van a gépbe, és itt is kezd csíkozódni a kép és van amikor megint nem ad képet. A monitorom tökéletesen működik a kábelekkel nincs baj, én alaplap problémára tippelek. További gondok: van amikor a gépen tárolt zenéimen van hang, de youtuben,skypeon, facebookon nincsen, ez mitől lehet? továbbá van amikor a billentyűzetemet nem érzékeli, újraindítom és működik pedig nem nyúltam hozzá. Konfig: Intel Pentium Dual Core 3.00 Ghz , 2x2 GB DDR2 Ram, 400 W Codegen táp , és most a 256os kártya. Mit tehetnék ezellen? minden kártyám befog sülni? Alaphelyzetben is nagyon lassú a gép és nem értem miért mert régen a Fifa 14 fullon ment rajta. Köszönöm a segítséget előre is :)

2015. jan. 9. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Tápod ölte meg mindet, cseréld le egy Chieftec CTG 400-asra, és húzd újra a gépet. A kettő nem függ össze, de jól fog esni neki.
2015. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

codegen táp simán megsüthet bármit, én azt cserélném első körben azonnal. Utána alaplapot átnézni fáziscerkával, lehet kisütött valamit, ha néhol van hang néhol nem. Keress égésnyomokat alaplapon.


Azt a tápot meg sürgősen cseréld.

2015. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a táp nem annyira régi, és akárhányszor újra lett húzva ( XP, Windows 7 ,mindet végig próbáltam) akkor sem változott a helyzet, biztos hogy ezzel van a gond?
2015. jan. 9. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Alaplap dobd el ! és igen a tápot én is megerősítem hogy nem jó
2015. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ja még egy észrevétel! A C: meghajtón van a rendszerem de néha a D: meghajtóról játszok le filmeket. van amikor megáll a film és a sajátgépnél eltűnik a D: meghajtó. ez lehet összefüggésben alaplappal vagy táppal?
2015. jan. 9. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy a feszültségingadozás miatt nem kap elég áramot a merevlemezed.
2015. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindkettővel lehet összefüggésben. Ahogy az előzőek leírták, az a táp egy időzített bomba, és sajnos lehet hogy már az alaplapodon is kisütött valamit. Első körben a tápot cseréld le.
2015. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én a corasairt ajánlom :3 amúgy nem értem... tudom nem a témához tartozik, de van 1 13 éves működő compaq evo-m (desktop) és annak a tápja még mindig JÓ! Mi ez?? Egyre gagyibbak a tápok xdd
2015. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
# 8/8 sajna igen
2015. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!