Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártya márka a...

Melyik videókártya márka a jobb, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

ATI Radeon vs. Nvidia Geforce


Most nem az a lényeg, hogy melyik milyen típus pontosan, hanem hogy melyik "márka" a jobb, melyiket választaná?

Ha gondolod indoklást is írhatsz.


Köszönöm :)


2015. jan. 7. 17:50
 1/6 papagenou ***** válasza:
49%

még jó, hogy AMD vs NVIDIA és nem márka... :D

am ha AMD, akkor asus/sapphire márka párti vagyok.

2015. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 halalfalo ***** válasza:
49%

"Most nem az a lényeg, hogy melyik milyen típus pontosan, hanem hogy melyik "márka" a jobb"


Egyik sem jobb a másiknál, épp ezért szoktunk adott típusokat hasonlítani.

2015. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az AMD és az Nvidia a chip tervezők és a termékeiket bérgyártókkal állítatják elő (pl TSMC). A videokártyák márkája meg maga a kártya gyártóktól függ (Asus, Sapphire, MSI, Zotac stb).

Szerintem nehéz rá válazolni, hogy melyik jobb, hiszen mindkét cég termékei jók és általában néhány szériát leszámítva a márkák is megbízhatók. Dönteni szemellenző nélkül inkább áraktól függően lehet vagy egyéb spéci igények mellett (pl fogyasztás, CUDA/Physx támogatás, Mantle, 6 monitor meghajtása...akármi).

Az elmúlt években az AMD elég jól nyomult, míg most az Nvidia Maxwell egységei remek hatékonyságról tettek tanúbizonyságot (fogyasztás/teljesítmény).

Én pártatlanul szoktam vásárolni, így volt már jó néhány Radeon és Geforce karim is. Mindegyiket szerettem és rendesen tették a dolgukat (itthon az egyik gépben Radeon a másikban Geforce kártya van most is). :)

2015. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudok neked mit mondani, mert nem vagyok retardált, eddigi VGA-im ( a két gyártótól, mert volt vodoo is bizony ): Csak, hogy tisztán láss!


Eagle GeForce 2 MX 400, Leadtek GeForce 4 ti 4600, Connect 3D Radeon 9800XT, Asus GeForce 6800GT, MSI GeForce 6800Ultra, Asus GeForce 7900GTX, Gainward 8600GTS, Gainward 8800GTS 640MB, Sapphire Radeon HD4870, Sapphire Radeon HD5850 és legvégül, amit most használok: Powercolor HD7870 Myst PCS+


Mint láthatod, normális vásárló inkázik a két gyártó között, nem tudja egyiket se győztesként kihozni, egyszerűen van, hogy most épp AMD (régen ATI) éri meg, máskor meg nVidia... de sok nosztalgia jött most elő belőlem...

2015. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az utolsónak!


Legalább valaki tud értelmes választ is adni, nem csak "kukacoskodni"!

2015. jan. 7. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy adjunk erre értelmes választ?

Erre nem lehet válaszolni értelmesen..........

Egyik sem jobb a másiknál.

Nekem volt már nvidia kártyám, és amd (ati) is. Mindegyiket szerettem, egyikkel sem volt különösebb problémám. Jelenleg AMD-m van, (R9 280), mert azért az árért az érte meg legjobban, illetve nekem a Mantle is jól jön, de ha ezért az árért lett volna jobb Nvidia kártya, akkor azt rendeltem volna. Ilyen egyszerű.

Szóval ne is várj más választ a kérdésedre.

2015. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!