Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Folyadék borult a laptopomra,...

Folyadék borult a laptopomra, mit tegyek!?

Figyelt kérdés

Igazából ez egy feltevés, nem most történt, de ha később megtörténik véletlenül, akkor nyilván gyorsan kell cselekedni, nem gyakorira kérdést kiírogatni.

Szóval ha kiborul valami a billentyűzetre, mi az első, illetve a többi dolog, amit tenni kell?

Gondolom gyorsan kikapcsolni, utána pedig fejreállítani, hogy kifolyjon a víz. Utána viszont jó ötlet hajszárítózni (akár hideg levegővel) vagy csak ront a helyzeten. Telefonokat szokták rizsbe rakni, hogy felszívja a nedvességet, ez itt is tanácsos?


Mik azok a dolgok, amit ilyenkor kell tenni?

Köszi!



2015. jan. 4. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha csak feltevés, akkor:


Ne tarts folyadékot a közelében!

2015. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

-ha megtörténik:-kivenni azonnal az akksit

-nem kell laptop mellett enni-inni

2015. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel a kocsiban se kösd be az övet, mert törekszel a baleset elkerülésére.

Baleset bármikor előfordulhat, nem csak a te hibádból. Lehet, hogy te nem teszel mellé szándékosan vizet, de attól még egy pl családtag lehet megbotlik a székben, miközben sétál, aztán ráborul.

2015. jan. 4. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
-már azt hittem a laptop kinyúl és magára rántja a vizespoharat _:D
2015. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem sűrűn láttam olyan laptopot, ami leöntés után beindult volna. Gondolj már bele: ez olyan, mint ha leszedned a PC-d oldalát, és beleöntenél egy pohár vizet. Nem túl baráti dolog.


A legjobb tanács az, hogy laptop közelében ne tarts folyadékot.

2015. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mivel nem használt állapotban általában le van csukva a teteje, ezért nyilván úgy gondoltam, hogy működés közben borul rá.
2015. jan. 4. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért a biztonsági öves dolog nem túl jó példa...


Vigyázni kell a laptopra, ennyi a lényeg. Ha más teszi tönkre a laptopod, akkor hatalmas kvaanyázások közepette kicsorgathatod belőle a vizet, meg szárítgathatod hajszárítóval, de szinte kizárt, hogy az elektronika ne menjen tönkre benne.


A HDD tartalma, ha szerencséd van, megmenthető, a laptop nem igazán.

2015. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem sűrűn láttam olyan laptopot, ami leöntés után beindult volna."


Ezzel arra céloztam, hogy ha leöntöd automatikusan kikapcsol, mivel kisül benne az elektronika.

2015. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha sikerül leöntened, adok kekszet.
2015. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szóval akkor túl sok mindent nem lehet tenni.

Rendben, köszi szépen!


És ha nem literek borulnak rá, hanem csak rálöttyen egy pici, pár centiliter. Ilyen esetekre gondoltam, amikor még esetleg van értelme gyorsan tenni valamit, hogy akkor mi a leghasznosabb. Pl hogy a hajszárító nem fújja-e még jobban szét a vizet.

2015. jan. 4. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!