Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent pontosan az, hogy...

S.zsolt001 kérdése:

Mit jelent pontosan az, hogy egy RAM ECC?

Figyelt kérdés
Tehát egy ddr2-es 4gb-os RAM-on láttam, hogy ECC. Ha jól tudom ezeket szervergépeknél használják, de ennél többet nem tudok róluk. Vajon minden további nélkül használhatnám az otthoni gépembe?

2015. jan. 3. 15:18
 1/6 nzviktor válasza:
100%

Error-correcting code memory (ECC memory)


Ha az otthoni gép kezeli az ECC ramot, akkor igen. Legtöbbször nem kezeli.

2015. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak +1. Nem fogja kezelni az otthoni gép. és még csak szükséged sincs ilyesmire.
2015. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát nem olyan, mint egy átlagos RAM?
2015. jan. 3. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan. Ezek olyan helyre kellenek, ahol fontos, hogy a kapott bit az 100%-ra pontosan 1-es vagy 0 legyen. legtöbbször még az egyszerű szervereknek sincs erre szüksége. pláne nem az otthoni gépeknek.
2015. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként te vagy már vagy az 5-ik, aki ezt kérdezi az elmúlt 2 napban. Mi az apropója a kérdésednek, ha szabad tudni?


előző voltam.

2015. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, a gépembe DDR2-es RAM jár, és csak két slot áll rendelkezésemre, ezért keresek a neten 4gb-os DDR2-es RAM-ot, mert hanem csak 4gb-ot (2x2) tudnék tenni a gépembe.
2015. jan. 4. 21:10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!