Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy dell isnpiron 15...

Adott egy dell isnpiron 15 3541 167601 típusú laptop lehet e hogy amit a vásárláskor feltüntettek specifikációk mégsem azokkal van felszerelve a gép. AMD Rade On R5-miatt vettem de a system detect mégis AMD Rade On R4-et jelez. Többi lent?

Figyelt kérdés
2 hónapja vettem egy expert szaküzletben és a gépben amint tudtam s utánaolvastam van egy AMD A6-6310-es processzor és ehhez egy AMD Rade On R5 M230-as integrált videókártya tartozik. Megvásárláskor linux volt rajta de az nem volt az igazi és egy windows 8.1 el lett heletesítve a kérdés itt az hogy mikor linux volt nem néztem de most nem azt a videókártyát jelzi ki ami elvileg benne van drivert sem találom ozzá és most ehelyett egy AMD Rade On R4-est észlel ami csak 512 Mb ... ami elég gyenge és pont azért vettem a gépet mert amit hittem R5 kátya 2 Gb. Mi lehet a hiba oka? vagy egyszerűen csak átvertek és nem is az a gép amit én hittem?
2015. jan. 2. 21:33
 1/5 Drone007 ***** válasza:

A Dell Inspiron 15 3541 167601 laptopot R5-ös Radeon (!) M230-as kártyával szerelik gyárilag (2GB DDR3 rammal).

Ha mégsem az a kártya van benne akkor az nem ez a laptop típus.

A másik lehetőség, hogy a windows 8.1 ostoba (nem meglepő) és más drivert akar használni. Töltsd le a kártya driverét a gyártó (AMD) oldaláról és használd azt.

[link]

2015. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebben egy kis fogyasztású APU SoC (System on a Chip) egység dolgozik, ami azt jelenti, hogy a CPU magokon felül integrált grafika illetve a teljes északi és déli híd vezérlői is a lapkán vannak. Ez a Beema széria a korábbi Kabini egységek utódja...okosabbak, hatékonyabbak és kevesebbet fogyasztanak, de ezek nem teljesítményre, hanem inkább alacsony fogyasztásra kigyúrt egységek Ultrabook és jobb féle Netbook gépekbe.

Az A6 6310 egységben helyet kapott 4db Puma+ CPU mag, egy 128 stream processzoros GPU (R4) dekodóló és transzkódoló alegységekkel, a PCIe és memória vezérlő, egy biztonsági segédprocesszor (Cortex A5) és a déli híd vezérlői (SATA, USB stb). Mindez max 15W fogyasztással.

A teljesítményre hajazó architektúrát a Kaveri egységek képviselik, mint például az A8-7200P mobil fronton. Ebben például 4 Steamroller mag dolgozik és 256 stream processzoros GPU (R5), mindezt 35W max fogyasztással, úgy, hogy a déli híd és a Cortex A5 alapú PSP nincs integrálva (a csúcs egység az FX-7600P)!


Három helyen néztem meg és az A6 6310 grafikus egységét R4-nek nevezik:

[link]


Az integrált grafikus egységek a fizikai memóriából (RAM) kölcsönözhetnek maguknak, de hiába osztható ki nekik 2GB nem érdemes ennyit adni, mert nem tudják kihasználni csak a rendszer elől van elvonva feleslegesen. A 128 stream procis R4-nek talán 256MB is elég lenne, de az 512 biztosan bőséges. 1GB memóriát az integrált R7-nek érdemes adni maximum (512 stream processzor), ami már dual chanelben (128bit) is képes kezelni (a Beema csak egycsatornás, 64 bites módban kezeli a memóriát).

Egyébként nem rossz ez az A6-6000-es széria, ha a helyén kezeljük őket. Használható alapteljesítményt nyújt, kis helyigénnyel és fogyasztással. Komoly feladatra és játékos célra viszont nem szabad ilyet venni még mobil gépeknél sem!

Beema SoC APU:

[link]

Kaveri APU:

[link]

2015. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 1. válaszoló sajnos a catalyst telepítése sem oldotta meg a problémát. 2. válaszoló értem hogy r4 a hozzá csatolt integrált kátya és azt hogy az integrált miért integrált csak azt nem hogy miért nem ismeri fel a windows 8.1 az elméletileg benne levő r5 m230 as kártyát :/
2015. jan. 2. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz, akkor ebben egy Beema SoC van, azon pedig R4 van integrálva. Én csak erre akartam kilyukadni...biztos az az R5 m230?
2015. jan. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen biztos itt a link a gépről: [link] ja és a dobozán és a papirján is ez a tipusszám van és az R5-ös videókártya van emgnevzve nem at R4 és ezért nem értem hogy miért nem azt iseri fel vagy hogy hogy lehet az hogy teljesen véletlenül nem az lenne benne hiszen midennhol azt irja hogy az van benne a tipusszám a doboz midnen. ( Felraktam az amd oldaláról a legujabb catalystot és az is csak azt ismeri fel az r4-et.
2015. jan. 3. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!