Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ad ki halk, pici kattogá...

Miért ad ki halk, pici kattogást a hdd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy Sony Vaio E típusú notebook. Amikor megvettük, akkor is furcsa kis kattogó hangok voltak jelen. Ez leginkább bekapcsolásnál jelentkezett. Ezt ne egy folyamatos hangnak képzeljétek el. Kicsi kattogás. Majd 10 perc múlva megint. Hol előjön, hol nem. Aztán picit zavart a dolog, hdd-t cseréltünk benne. A helyzet az, h ez is ad ki ilyen kattogó hangokat. Nem hangos, nem sok van egymás után, egy pici kattogás, aztán vagy jön még később utána több, vagy elhalkul. Ez mitől lehet?



2015. jan. 2. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az olvasófej, elektronika picit sérült... Én megnézném a HDD Sentinel-le (ingyenes is kiírja a Smart értékeket), és fontos adatokat nem tárolnék rajta, "biztos ami biztos" alapon... Nekem is volt ilyen amikor apró kattogás jött a Winchester irányából, egy idő múlva nem látta csak a felét aztán már azt sem.
2015. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális jelenség, mozgó alkatrészek vannak benne, és azok adják ki a hangokat. Ha azt szeretnéd, hogy néma legyen, akkor rakj bele SSD-t.
2015. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:

A notebook lemezeknél jobban szempont a takarékosság. Nem mindegy mennyit fogyaszt a rendelkezésre álló energiából. Amit hallasz a vinchesterből az az olvasófej parkolása. Amint az bekövetkezik töredék energiát fogyaszt. Ha újra használatra kerül, újabb kattanást hallat és működik. Az időzítés a parkolásra sokszor elég alacsony, volt 8 másodprces érték is gyárilag, azaz ennyi inaktív idő után parkol. A másik lemezed is méreténél fogva notebookba, laptopba szánt típus, ezért annál is megtalálható ez az energiagazdálkodási funkció.

(Valamelyik HDD gyártónak /WD-nek biztos/ van programja a parkolási idő változtatására.)

2015. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :) Akkor nem kell félnem :D
2015. jan. 2. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már észrevettem ugyanolyan típusú HDD-knál, hogy az egyik kattog a másik nem. És már rögtön a használatba vételtől kezdve.

Szóval, nem tartom valószínűleg, hogy ez feltétlenül meghibásodásra utal. De azért elég zavaró.

2015. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!