Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik a vélemények a következő...

Mik a vélemények a következő tápegységről:Codegen 450W?

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 11:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
gondolom a Cooler Master Elite Power 500W vagy 600W meg felesleges...
2015. jan. 1. 12:35
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem az hogy felesleges, de az Elite Power se valami jó széria. Amiket ajánlottak, azok közül jó lesz, leginkább az XFX.
2015. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint Codegen-ről nincs jó véleményem..

-anno megölt egy videokártyát (GT6600) , miután a kártyát másikra cseréltem, elhalálozott a Winyóm, és az új kártya is kezdett rendetlenkedni...

-kicseréltem Chieftec-re, sosem volt többé táp gondom. Azóta a Chieftec táp más gépében teljesít szolgálatot, én pedig vettem egy nagyobb FSP-t

2015. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#11 elite power 600 12V anyit tud kb mint más 450 esek 400W t kb tehát ha minöséget nem nézük akor is értelmetlen vétel az elite...
2015. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha cm tetszik

CoolerMaster B 500 V2 t ved ez olcsó és jó is

Ha komolyab kell G 500 16ezer kb

2015. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ami igazán tetszik az a ACME APP650PS csak az a gond hogy márkátlan és szerintem nem is jó...
2015. jan. 1. 13:02
 17/22 anonim ***** válasza:

[link]


13-ért best buy.

2015. jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#16 :D

Olyan jól belátni gépbe? És nem monitort fogod nézni? "tetsziket" én nem kinézetre értetem ha jó es dizajnos kel az jo draga...

2015. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekem pl. nem tetszik az, hogy a Chiftec ctg-500 tápom szürke, mivel a házam fekete. De igazából leszarom, mert úgyse nézegetem. Kb. annyi értelme van, mint ha tetszik képek alapján a táp ventilátornak a színe, semmi...

A watt nem számít olyan sokat, a minőség a fontos.

2015. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Krill válasza:

Ha nincsenek igényeid akkor jó.

Sima asztali géphez pláne, bármelyik jó, főleg hogy ugyan úgy működik mindegyik az olcsó kategóriában, tehát mindegy mi van ráírva. 2-3 év múlva számíts rá hogy cserélni kell, de ha szerencséd van elmegy 5évig is.


Azt kell tudni hogy a tápokra ráírt teljesítmények nagy kamuk Ezért ha kell a teljesítmény akkor utána kell keresni hogy adott táp mekkora teljesítményen érzi jól magát valóságban. Gyanítom 200W amit ki lehet belőle venni. Ez egy átlag PC esetén elég is.


i7-es gépem 120W felett még nem vett fel, de 40-60W-on ketyeg általában.

Régi P4-esem sokat fogyasztott, az 140W-ot is felkapta.


A gagyibb tápok kockázata ahogy előttem is leírták, hogy kiszárad egy szűrő kondenzátor, vagy ilyesmi, és akkor zavaró jelek jutnak a gépre, ami furcsa hibajelenségeket tud produkálni. Viszonylag ritka hogy ettől tönkremenjen valami. Egyébként drágább tápokkal is előfordulhat, mert sokszor csak a matricáért fizetsz többet. Áramkörileg ugyan azon a kínai soron csinálják :)


Ugyan akkor a prémium tápok nem véletlenül jóval drágábbak. Jobb áramköri megoldások, jobb alkatrészekkel lehet elérni csak azt, hogy pl, olyan kevésbé melegedjen egy tápegység, hogy még ventilátorra sincs szüksége a működéséhez. Ilyet csak a legjobbak tudnak. Érdemes megnézni hogy milyen hatásfok kategóriába sorolható a táp. 85% felett már jó de bőségesen van alatta is. A legjobbak 90-95%-os hatékonyságot is elérhetik, de ezek már nem is olcsóak.

2015. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!