Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lesz nekem az i3as procis...

Jó lesz nekem az i3as procis notebook is? Mit tud jobban egy i5-ös processzor?

Figyelt kérdés

Notebook általános használatra.


Vannak i3as processzorral, és pár 10 ezerrel többért pedig i5ösök.


Mivel jobb az annál? Gyorsabban betölt a gép? Stb?

Vagy nekem elég lesz az i3 is?



2014. dec. 30. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az i3-as. Az i5-ös felárából beleteszel egy SSD-t, és sokkal jobban jársz, mint egy i5+HDD kivitellel.
2014. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lassan 4 éve i3-as gépet vettem, most már bánom. Gyors a rendszer (SSD-n van) meg minden, de a weboldalak is fejlődtek, erőforrásigényesebbek lettek. Egyszerű netezésnél is képes megakasztani a gépet egy-egy oldal. Teszem hozzá, van mikor 20-30 tabbal játszok egyszerre. Ezt tudva sem döntenék máshogy, akkor vagy ez a gép volt, vagy egy i5-ös, dedikált videókártya nélkül. Akkor már inkább gyengébb processzor, de normális videókártya. Ez a gép remélhetőleg bőven kitart még nem veszek újat, nem vérzik ezer sebből mint az előző, így van időm keresgélni az ideális gépet, jó processzorral és videókártyával.

Nem biztos, hogy ideális az i3 + SSD, legalábbis számomra nem. Na mindegy, valahogy érthetővé teszem: hiába tud 250-el menni az autód, hogyha beültetsz mégegy embert, akkor már csak 100-al erőlködik. Hiába indul gyorsan a rendszer és a programok, ha az érdemi munkánál elfogy az erő. Ideje befejeznem ezt a hozzászólást mielőtt még mindenkit összezavarok.

2014. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ott inkáb ram (is?) kevés lehet

Böngészök töb ram ot esznek mind win és játékok együt...

2015. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Haswell (ma már ilyet kéne veni) Mobil i3 és i5 közt a fö különbség hogy i5 ben van turbo

Mindketö 2mag 4szálas (nem ugy mint asztaliban ahol i5 4magos)

2015. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!