Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Msi alaplapon frissitettem...

Entries kérdése:

Msi alaplapon frissitettem biost és azóta a windows élményindex 3 magosnak látja a 6 magos procit. Miért? Többi lent!

Figyelt kérdés

alaplap: msi 760ga p43/fx


proci: amd fx 6300


az az érdekes,hogy 1.20-as biossal látta a 6 magot,de mióta frissitettem a biost 1.30-ra azóta a bios látja a 6 magot, és msconfig-ban is betudom állitani hogy 6 maggal induljon a gép (tehát itt látja a windows a 6 magot)..,de ha futtatom az élményindexet ott azt irja processzormagok száma 3.


Nem tudja valaki miért lehet ez?



2014. dec. 29. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. A proci tényleg 3 magos, 3 modulból áll, modulonként 2 magból. Ettől függetlenül a BIOS-nak és a Windowsnak is 6 magosnak kéne látnia.

2. Az élményindex szart se ér.

2014. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A proci tényleg 3 magos, 3 modulból áll, modulonként 2 magból"


Vagyis 3×2=3 :)


Kérdező: Az nem baj, ha üresjáratban azt írja ki a feladatkezelő(?), hogy le van állítva egy mag, az csak azért van, mert nincs rajta terhelés. Indíts rajta egy többszálas tesztet, 7zipnek van ilyenje, aközben nézd meg.


A 3 mag, 6 szál kiírás ugyan félrevezető, de valószínűleg csak azért van mert az oprendszerek kb. "foglalat / mag / szál" hierarchiában dolgoznak. A "szál" itt egy minimális hardvert jelent tipikusan, megduplázott regisztereket például, gyakran csak abból a célból, hogy az oprendszer ütemezőjének kevesebbet kelljen váltogatnia a szoftverszálak között (ami egy viszonylag időigényes feladat). Ilyen az Intel HyperThreading is.


Amint látod ebbe nem fér bele az AMD modul koncepciója.

A modulokban lévő magok ugyanis majdnem teljes értékűek. de a megosztott áramkörök miatt mégse teljesen. Kb. 90%-osak. Ezért lehet haszna annak, ha az oprendszer úgy osztja szét a feladatokat, amikor lehet, hogy egy modulból csak egy szálat használ.


Elég megalázó a Bulldozer magokat szálnak nevezni, de a jelen helyzetben praktikus. Nem mindig egyébként, mert a közös cache miatt van amikor éppenhogy gyorsabb a program ha ugyanazokon a modulon fut a két szál, nem pedig két különbözőn. Ilyenkor kézzel többé-kevésbé felül tudod írni az oprendszer ütemezőjét.


Az lenne a vicces, ha a Bulldozer architektúrába még tényleg beleraknának szál végrehajtó hardvert, mint az Intel Hyperthreading, akkor aztán végképp kilógna a sorból.

2014. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

nézd mit találtam kérdező:


8 magos FX 8150 és 4 magosnak látja az élményindex

[link]


FX6200

[link]

6 mag vagy 3?


FX6300:

[link]

Magok:3 ,Logikai processzor:6


Szerinted maga az egész Windows ebben jó? Szerintem komplett xarul van megírva a Microsoft Winfos ezen része. teljesen hülyeség volt élményindexet beleírni a Win-be mert erre alapoznak és aggódnak a srácok :D

2014. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!