Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új alaplap és esetleg táp...

Új alaplap és esetleg táp ehhez a konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy alaplapot keresek, ami kompatibilis ezekkel az alkatrészekkel:


Intel i5 4690k

Sapphire AMD Radeon HD6950 + valamilyen GTX760

Jelenlegi PSU: Gigabyte Superb 720 elég és kompatibilis?


A teljes történet az, hogy most van egy ilyen gépem...:


Asus M4A89GTD Pro

AMD Phenom II X6 1605T 3.4Ghz (feloldott X4 960T)

2 x Kingmax 4GB 1333Mhz

Sapphire AMD Radeon HD6950 1GB

Gigabyte Superb 720

Samsung 840 EVO 250GB


...és most fogom felújítani. Úgy tervezem, hogy apránként szerzem be az új alkatrészeket, azaz bővítések között használnám is, azaz lennének a jelenlegi alkatrészek újakkal mixelve, ha ez lehetséges.


Első körben már eldöntöttem, hogy egy i5 4690K procim lesz, és mellé kéne egy alaplap, ami kompatibilis a jelenlegi GPU-mmal és egy újjal is, amikor az meglesz (tervezett: valamilyen márkájú GTX760), persze csak ha ez megvalósítható. Illetve, ha nem szükséges, szóval ha kompatibilis is és elég is, akkor megtartanám a GPU-m. Ha úgy gondoljátok, hogy necces, mert éppen hogy elég, vagy nem lenne kompatibilis valamelyik új alkatrésszel, jelezzétek, sőt, nagyra értékelném, ha ajánlanátok. A proci, alaplap, gpu csere mellett valószínűleg beszerzek új ramot is, bár ez szerintem nem fontos kompatibilitást illetően.


Mindemellet kérlek benneteket, hogy ne nézzetek le, a jelenlegi gépemet nem én raktam össze, a mai komponensekkel és hardverekkel képben vagyok tudásilag és teljesítményileg, de nem ismerem a kompatibilitási dolgokat, azaz nem tudom, hogy mi megy mihez, ezért kérem a segítségetek. Köszönöm!


2014. dec. 27. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek elvagy tévedve.

Nem fogsz te egyszerre AMD+NVIDIA VGA-t hajtani.

még azonos multi VGA rendszerben is csak azonos gyártó,azonos modelljeit teheted egymás mellé.

1150-es lapok jók a CPU-hoz ,pl : H97 vagy H87.

és elég a táp

2014. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértés történt, én nem fogom egyik alkatrészt sem megtartani miután szereztem be belőle újat. Amint lesz új CPU, a másik elmegy, ugyanez minden mással. Nem akarok CfX/SLI-t régi meg új kártyákkal :D
2014. dec. 27. 17:21
 3/3 A kérdező kommentje:

Hopp, typo "akkor megtartanám a GPU-m" PSU-ra gondoltam.


Alapszinten azért tudok, abban nem vagyok biztos hogy a PCI-e 3.0-s lap viszi-e a 2.0-s karit, illetve hogy a tápomon lévő csatik jók-e mindenhez, amit itt felsorakoztattam, és hogy annak teljesítménye képes-e mindent elhajtani.

2014. dec. 27. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!