Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két különböző méretű, felbontá...

Két különböző méretű, felbontású, képarányú monitort is lehet egy számítógéphez kötni?

Figyelt kérdés

Az egyik egy 5:4-es képarányú 1280x1024-es, a másik pedig egy 1920x1080-as. Az előbbin könnyebben lehet böngészni, dokumentumot szerkeszteni, utóbbin pedig filmezni, játszani, nem?

Meg lehet oldani, hogy könnyedén lehessen váltogatni a 2 monitor között, vagy esetleg úgy, hogy mindkettő működjön párhuzamosan, de egyes dolgok itt, mások ott jelenjenek meg?

Kell ehhez esetleg valamilyen speciális videokártya?


Köszi!



2014. dec. 25. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, Win 7 megoldja (de szerintem XP is).
2014. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, és speciális videokártya sem kell, elég egy elosztó a kimenethez.
2014. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" elég egy elosztó a kimenethez."

Szerintem az elosztó és a különböző képarány/felbontás nincsenek jó barátságban...

Kérdező: Milyen videokártyád van jelenleg?

G.

2014. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy GeForce mx440-es videókártya van a gépben. Az új monitort most kaptam. Ezzel a videókártyával gondolom semmi ilyesmit nem lehet csinálni, valószínűleg értelme se lenne, ha esetleg valahogy mégis működne. Inkább a jövőt illetően kérdeztem, hogyha esetleg lesz egy új számítógép vagy laptop, és hogy akkor majd lesz-e ilyesmire lehetőség. Az új számítógépekbe, laptopokba általában már megfelelő teljesítményű videókártyákat raknak ehhez? Olyan 150 ezer forintos árkategóriában. Laptopnál kicsit többet szánnék rá esetleg.

2014. dec. 26. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ma már ekkora felbontást mindegyik le tud kezelni, a lényeg, hogy két kimenete legyen.
2014. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van a kártyádon több kimenet is, menni fog, csak megfelelő kábelt kell keresned!

G.

2014. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi újra!


Geniuseus: megnéztem most direkt, szerintem ennek a videókártyának többféle kiadása is lehet, mert ezen csak egy kimenet van, egy D-Sub-os. Illetve van még egy az alaplapon, az is ugyanilyen típus.

2014. dec. 26. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!