Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri venni egy új gépet i7...

Megéri venni egy új gépet i7 processzorral?

Figyelt kérdés
2 éve vettem egy gépet i5 3570 processzorral, de mivel egszerre vágot videót és nagy fájlokat másolok és tömörítek, videókat konvertálok, időnként lefagy a gép.Én i7 4790k proceszzorra gondoltam.

2014. dec. 22. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
ez inkább winyó keresztmetszet.. vegyél inkább egy nagyobb ssd-t.
2014. dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
és mit csinálsz te annyi videóval?
2014. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól hogy i5-öd van, nem fagyhat le. Akkor ott valami hibás.
2014. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az az i5-ös nem egy szar processzor szóval annak bírnia kéne. Szerintem vegyél egy gyorsabb HDD-t esetleg SSD.
2014. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gábor_79 ***** válasza:
Inkább memóriát végy hozzá. Az i7 nem érné meg, nem éreznél nagy különbséget. A két generáció közt, jó ha 10% eltérés van teljesítményben. Mondjuk, ha az a kiadás nem renget meg anyagilag, akkor mindegy.
2014. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy i5-nek nem kellene befagynia videoszerkesztés alatt.


Szerintem a merevlemez lesz a ludas. A sony vegas-nal például külön követelmény, hogy a merevlemez fordulatszáma 7200rpm legyen. Nem hiába. Ha a merevlemez lassan pörög, akkor akadozik. Na most ha neked van egy 7200rpm-es merevlemezed, annak bírnia kell. De ha mellette még más is fut, akkor hiába pörög annyival, ha cserébe 3x annyit kell az olvasófejnek járnia. Vegyél egy SSD-t és kész.

2014. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!