Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mely alkatrészek (et) ajánlato...

RedDeadTwo kérdése:

Mely alkatrészek (et) ajánlatok az alábbi konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

Valamikor Március környékén szeretnék cakkon pakk venni, természetesen alkatrészenként magam összetákolni.

Az alábbi konfiguráció lesz előre láthatólag:


- Intel Core i7-4790K processzor

- Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD Videókártya

- Corsair 4x4GB DDR3 2133MHz Memória

- Corsair Hydro Series H100i Vízhűtés

- Corsair 750W tápegység

- Samsung 120GB EVO SSD

- Seagate 2TB 64MB SATA3 merevlemez


Na és itt jöttök ti a képbe. Méghozzá olyan szempontból, hogy nem tudok dönteni, meg ehhez egy kicsit buta vagyok.

Mint ahogy láthattátok a listából kimaradt az " Alaplap és a Számítógép ház " a kérdésem az, hogy az alábbi konfigurációhoz milyen tipusu Alaplapot és házat ajánlotok?



2014. dec. 17. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy márciusig rengeteget változhatnak a viszonyok, jobb lenne ha előtte pár héttel kérdeznéd. (Tudom, én is hónapokkal előtte izgultam.)


Sharkoon, CoolerMaster házakat nézegesd (ATX-be nagyobb ventik férnek), lapból pedig K-s procihoz Z97 mindenképpen.

2014. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én annyit ajánlanék (ha a gép játékra lesz), hogy procin spórolj 25e-t és vegyél i5 4690k-t (játékra optimálisabb) mellé egy Asus Z97-K alaplap, egy Zalman z9 u3 / inwin gt-1es ház.

fölösleges a 16gb ram is és ha már nem elég bővíted.

Ha munkára lesz akkor tárgytalan:)

A táp is feleslegesen sok, a 970 keveset eszik.

SSD-nek inkább kingston hyperx 3k-t vennék:)

2014. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

SSDből a samsung a legjobb.

Háznak jó az ami alapból van (ha van), de nem kell drágát venni, semmi értelme, sőt, még otthon is csinálhatsz egyet.

Corsair nem valami jó, viszont drága. 750W nagyon sok, 650 is bőven megteszi. memóriából sem kell 2133MHz, kivéve, ha majd használni is fogja valami úgy 5 év múlva. :P

Gigabyteból meg inkább alaplap a jó.


Alaplapban csak azt kell megnézni, hogy mi az, amit ha beleraksz, az jó lesz bele (ugye direkt írják a max memóriát, meg hogy hány foglalatos, procifoglalat stb.). nem egy ördöngősség.

2014. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Melyik Corsair táp?

Késöbi 2x 970 SLI hez is elég 600 körüli is böven komolyan tuningolt hardverekel is

2014. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 alapból van ház?

Nem elöre öszerakot szerencsére...

Hát nem biztos hogy barkácsolna mikor 10-15 ért örökös házat vehet...

2014. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat viszont az előre leírt előreláthatólag ez a konfiguráció maradni fog mindenképpen.


Mint említettem csak is Alaplap és Számítógép ház az adott ami még hiányzik a listáról.


Fő célpontjaim az, hogy az alaplapon elegendő hely a ventilátoroknak ( 3pin, molex csatlakozók tudtommal ) abból legyen elég.

Mindezek mellett a Számítógép házban azért vagyok bizonytalan mivel olyan lenne optimális nekem amiben tökéletesen el lehet rejteni hátul a vezetékeket.

És tényleg csak az legyen elől ami fontos.


Most így látatlanban nem tudom, viszont aki azt írta hogy maga a Crosair márka gyenge vagy gyengébb mint XY márka, lehet viszont eddigi tapasztalataim alapján nekem BŐVEN megfelelt nekem.

2014. dec. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!