Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fejhallgató kábel egyenesítés?

Stark2000 kérdése:

Fejhallgató kábel egyenesítés?

Figyelt kérdés
Lenne egy olyan problémám, hogy a fejhallgatóm kábele igen hosszú (2,5 méter), és mivel nekem ennyire nincsen szükségem, így valamikor nem egyenesen jön fel a fejemhez, hanem felgöngyölítve. Ezzel eddig nem volt problémám, de most folyton felgöngyölődik, összetekereg magától. Nagyon irritáló.. Aki tud, az legyen szíves írjon pár tippet, tanácsot!

2014. dec. 15. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg megcsavarodott benne a vezeték. meg lehetne próbálni visszacsavarni, de tekintettel a vezetékek vékonyságára (most itt a benne futó rézvezetékre gondolok) nem ajánlatos, mert könnyen megszakadhat és akkor cserélni kell. ez többnyire nem okoz gondot, de láttam már olyat ami össze volt ragasztva

ha nagyon zavar, akkor lehet jobban jársz ha inkább újra feltekered és megtoldod a vezetékét. a hangminőségben nem okoz észrevehető romlást de legalább a vezetéked nem törik el

2014. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van rá garancia, szóval 1 próbát lehet hogy megér.

Ha a kábelt próbálom kifeszíteni, attól lehet baja a vezeték(eknek)?

2014. dec. 15. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha feszíteni próbálod, akkor megnyúlhat és elszakadhat, főleg a mai szar minőségű vezetékeket nézve.

Én azt csinálnám, hogy vagy vágnék le belőle és újra dugóznám (garancia miatt kilőve), vagy kicsit összehajtanám és esetleg egy kisebb zsugorcsővel összefognám, bár ennyi erővel valami gumi vagy szigszalag is megteszi, bár az nyomot hagy.

2014. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezek közül egyiket sem használtam. Egyszerűen csak átvezetem a fejhallgató kábelét a billentyűzet alatt (van a kábelnek bőven hely, nem szorul a billentyűzet és az asztal közé, csak annyira, hogy ne gabalyodjon össze). Szerintem így a kábelnek nem lesz baja, és eddig jól bevált a dolog.


Köszönöm a segítségeket.

2014. dec. 21. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!