Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ma melyik processzorokban...

Ma melyik processzorokban érdemes gondolkodni? (Intel/AMD)

Figyelt kérdés
Most adtam el az AM3+-os gépemet és egy Intel 1150-esben gondolkodok. Szerintetek? Vagy ezt hagyjam figyelmen kívül? Csak a későbbi fejlesztés miatt is érdekel a véleményetek.
2014. dec. 14. 10:44
 1/6 Lajtai László ***** válasza:
Most a legjobb választás az 1150, ha most építesz gépet akkor abban gondolkodj.
2014. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyiért akarsz gépet venni és mire használnád.
2014. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Maximum most 150 ezer lenne amit ráköltenék és játékra lesz. Január végén tervezem beszerezni az alkatrészeket.

2014. dec. 14. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt így nem lehet megmondani.

Ha mondjuk nincs sok pénzed, de sok olyan alkalmazást használsz, ami sok szálon képes dolgozni, akkor ott jól teljesítenek az FX-ek.

De akár még játékra is jók. Pl az FX 6300 az egyik legjobb ár-érték arányú processzor a piacon.

Ráadásul húzni is tudod.

Cserébe a fejlesztési lehetőségek nem túl jók.

Illetve normális alaplapot csak 20k fölött kapsz alá.


1150-es foglalat viszont jól fejleszthető, főleg H97-es lappal.

Az meg hülyeség, hogy az FX-ek sokkal jobban melegednek.

Nézz meg egy húzható Haswell i5-öt vagy i7-et.

Kb lehetetlen komolyabb tuningot csinálni kupaktalanítás nélkül, mert nem tudod hűteni. Sajnos elcseszték. Bár elvileg a Devils Canyon szériában már jobb a helyzet.

2014. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*illetve z97-es lappal (ez lemaradt)
2014. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

FX-8150-es konfigot adtam el. Én részemről nem húztam, hanem csökkentettem az órajelét, mert felesleges volt. Viszont erre külön hűtőt kellett vennem, míg anno az Intelekre sosem kellett. Elég volt rá a gyári.

Én nem szerkesztek videót meg ilyesmit. Sokszor használom az Office-t és persze nagyon-nagyon sokat játszok. Tehát igazából játékra kell.

2014. dec. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!