Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Msi 760 gma-p34 (fx) alaplapba...

Veetextra kérdése:

Msi 760 gma-p34 (fx) alaplapban, amd fx 8320 cpu. Alapbeállításon az alaplap tulhajtja a cpu-t.3.850Ghz az alap 3.5Ghz helyett. Kérdés biosban mit állitsak? Hogy ne hajtsa tul? Turbo vagy cool n'Quiet, vagy? Auto pashe control? Ki-be? .

Figyelt kérdés
Far cry 4 nél gtx 750 ti vel, kb 71-73 fokos? Ez igy jo? Vagy nem?

2014. dec. 14. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A Turbo Core funkció jelenti azt, hogy a CPU képes megemelni automatikusan az órajelét, ha nincsenek a modulok teljesen kihasználva azaz ha ~6-8 szálon dolgozik, akkor az alap 3,5GHz órajel érvényesül, ha csak 3-5 szálon dolgozik, akkor megemelheti az órajelét 3,8GHz-re illetve 1-2 szálon dolgozva a maximális 4GHz órajelen is teperhet. A lényeg, hogy a gyári TDP limitet egyik esetben sem lépi át a chip azaz a hűtésnek és a tápnak bírnia kell gond nélkül. A 71-73C az nem túl kevés, érdemes lenne javítani a ház szellőzésén és egy jobb hűtőt szerezni a processzorra!
2014. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

tehát ne nyúljak semmihez?minden jó így?

a gyári hűtő nem elég neki?direkt azért vettem nagyobb teljesítményt prociból hogy ne keljen túlhajtani a gépet?ha kikapcsolom a turbot?az árt neki?

mert mikor kikapcsolom nem melegszik annyira acpu és a kívánt grafika is megvan ott ahol és amennyi kell.

2014. dec. 14. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen kikapcsolhatod a Turbo-t, így max a 3,5GHz-t fogja alkalmazni a rendszer.

Nálam mondjuk egy FX-6300 dolgozik (lényegében egy FX-8320 egy letiltott modullal azaz maximum 6 szálon dolgozik és 3,5GHz az alap órajele, míg a turbo 3,8 és 4,1GHz maximum). Én is kikapcsoltam a turbót, de az alap órajelet 4GHz-re emeltem, így vagy energia takarékos módban van vagy 4GHz-en üzemel 1 illetve 6 szálú kihasználtság mellett is (ehhez szerencsére nem kellett feszültséget sem emelnem, így a fogyasztás is alig ugrott meg). Az Én procimon egy CoolerMaster Hyper 212+ hűtő figyel és egy normál szellőzésű házban kapott helyet (gyári hűtőt sosem használtam). Így a CPU halkan hűthető kellemes hőmérsékletűre...komolyabb terhelés mellett is csak kicsivel megy 50C fölé...jó szellőzéssel és hűtéssel ezt a 8320-nál is meg lehetne oldani...

2014. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!