Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le és miért indul...

Miért fagy le és miért indul újra 5 percenként a gépem?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy gépet, és mindig újra indul, és le fagy teljesen, illetve amikor lefagy pixel csíkok is jelennek meg a monitoron!

2014. dec. 13. 12:26
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Túlmelegszik!

Porold ki vagy pasztázd újra!

2014. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát, általában a túlmelegedés miatt szokott leállni a gép. Gondolom asztali gépről lehet szó. Viszont ha most kaptad, akkor picit érdekes a szituáció... Valóban szét kellene kapni, és megnézni, milyen bent. Ha tiszta, akkor gáz van.

Ha újonnan kaptad, és van rá gari, fel kell hívni, akiktől vettétek. Ha nincs rá garancia, akkor picit neccesebb a helyzet. Én, magamból kiindulva leszedném a ventiket, amennyire tudnám, kiporolnám (ha van mit), és bekenném a venti foglalatát szilikonnal.

Aztán szintén fontos lehet, h leszedj egy progit, ami kiírja, h mi hány fokos, még ha arra az 5 percre is. Jó lenne látni, h minél van gubanc. Aztán ha mondjuk kiírja, h fő a proci, akkor megvan, h rossz a hűtő

2014. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2/2: Leszedtem egy programot, van egy amit túlmelegedéssel jelez, de nem tudjuk, hogy az micsoda! Tudnál segíteni kérlek?? Itt a kép is! :)


[link]

2014. dec. 13. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:

aux: Auxillary

Egy hőmérséklet érzékelő, ami az alaplapra van hegesztve. Ez általában csak a drágább lapoknál van, sokaknál feltünteti, miközben nincs is ilyen érzékelő a lapjukon.

2014. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azon a linken az a "tulmelegedett" dolog meg mindig nem om arra, hogy ujrainduljon 5 percenkent. amugy meg teljesen normalisak a hofokok. ott mas lesz a bibi! ha nincs ra garancia es belemersz nyulni egy picit(kikapcsolt+aramtalanitott allapotban), akkor probald megmozgatni a kabeleket, esetleg a ramokat hatha csak kivan csuszva valami belul. a tap is okozhat ilyen galibat, mikori a tap es mekkora, milyen tipus?
2014. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nincsen kicsúszva semmi, mert tegnap este játszottam és egyszer se fagyott le illetve indult újra, de ma mikor bekapcsoltam beléptem a böngészőbe egyből lefagyott! A gépre van garancia szóval inkább nem nyúlnék bele:/!
2014. dec. 14. 12:40
 7/8 A kérdező kommentje:
És ez azóta van mióta van normális net a gépen, mert edig telórol osztottam meg a netet, mert nem volt UTP kábelem! És játék közbe nem úgy használom a netet, és nem lehet, hogy a net miatt fagy le??
2014. dec. 14. 12:42
 8/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Akkor lehet ,hogy valami más lessz a baj! Ha van hálókártyád akkor próbáld meg berakni másik slotba ,ha integrált akkor a driverfrissítés is segíthet. Volt már rá példa.
2014. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!