Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel Core 2 Quad Q6600...

Az Intel Core 2 Quad Q6600 mennyire jó még?

Figyelt kérdés

"Hiába régi , ez a processzor tökéletes még mindig bármiféle célra. Sokan panaszkodnak , hogy így bedarálják az új intel procik(nem mindegyik, amd-ből meg még mindig felveszi a versenyt az új generáció 4 magosaival. De hát még ez is felesleges a játékoknak: d mindennel fullon játszok vele. Nekem bevált!

Előnyök

Erős, gyors, megbizható, jól tuningolható.

Hátrányok

Nagy a fogyasztása"


Ilyen értékelést olvastam árukeresőn, ti mit gondoltok megállja még a helyét?

Mellé egy R9 280 VGA-t szeretnék.



2014. dec. 3. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Erősen processzor limites lesz a gép a játékok többségénél.
2014. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mennyiért vennéd?


Lapod támogatja?

2014. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egy alsokategorias i3-as 45-65W-os TDP-vel (a 105 helyett) a masfelszereset adja a Q6600 teljesitmenyenek. Fog a hutes rendesen zugni. Ha hasznaltan, gombokert megveszed, oke, de ez egy tobb mint 7 eves fejlesztes, sokat fogyaszt, es a mai processzorok tenyleg leverik.


[link] nezelodj, hogy azonos teljesitmeny mellett mennyivel kevesebbet fogyasztanak az i3/i5 sorozatok...

2014. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 BM-Striker ***** válasza:

Ha nem karod lecserélni 775-ös lapod, akkor tuninggal még egész jó, és kedvező áron szokott lenni használtan.


Viszont aslapórajelen nem valami erős mai viszonylatban.

2014. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mostanra már sok játék limitálja! Sajnos eljárt felette az idő! De régebbi játékokra még mindig jó.
2014. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na ne vicceljünk. Nekem egy i5-4570-em van egy R9 270 mellett és ez kevés pl az AC Unityhez, hogy rendesen fusson. A processzor is eléggé ki van hajtva, nem csak a kártya. Q6600 mellé már pénzkidobás venni bármit is, nem hogy egy R9 280-at.
2014. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, az AC: Unity még r9 280x-szel is szeret szaggatni, egyszerűen szarul van optimalizálva...


Amúgy kérdező, a q6600 felett nagyon eljárt az idő 2006-ban lett kiadva, ami azt jelenti 8, lassan 9 éves, nagyon nem éri meg, rohadt sokat fogyaszt, alapórajele 2,4ghz, agyonhúzva tud valami kis teljesítményt nyújtani, de akkor meg melegszik és zabál egy csomót. Az Intel Core 2 Quad szériájából már csak a Q9xxx-eseket, abból is a tetejét érdemes megvenni, ha valóban nagyon olcsón hozzádvágják, de amúgy még azt sem...

2014. dec. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*késő este van azt írtam szérijából! XD XD
2014. dec. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
3700MHz-en nálam stabilan üzemel (nem vízhűtéssel), veri az összes FM2-es processzort teljesítménybe (nem a levegőbe beszélek, össze lett hasonlítva). Passmark szerint veri ezen az órajelen az összes i3-at, a 4 magos Phenomokat, az x4 760k-t maga mögé utasította, nem sok ponttal maradt le az i7 960 mögött. Egy min. 2 gigás videókártyával a mai napig elegendő bármelyik játék futtatására 8 giga ram mellett. 400 wattos tápom van, gond nélkül bírja, a processzor alapból 40-50 wattot eszik, terhelés alatt 150-et (rohadt sok). Viszont a hűtőm 16000Ft volt, így terhelés alatt 60-65 fok. Alap órajelen valóban nem ad valami előkelő teljesítményt, de ilyen jelentős húzással, feszültségekkel való játszadozással kétszeres teljesítmény is elérhető!
2014. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó a passmark akkor nem megbízható eredményeket adott, mert én egy 3,6ghz-en járó Q6600-at cseréltem le Core i7 930-ra, ami 2,8ghz-en megy alaból és minden játékprogramban több frame-retem lett. A Q6600 felett mindenféleképpen eljárt az idő, max. egy r7 260x-hez felel meg, amit ne felejtsünk el az akkor csúcskártyáknak megfelelő teljesítmény felett van.
2014. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!