Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom felgyorsítani a...

Hogy tudom felgyorsítani a laptopom adatátvitelét (nagyobb fájlok másolása)?

Figyelt kérdés

Egy kb. fél éves ASUS laptopom van, Core i5 1,8ghz procival, 4gb memóriával, 750gb hdd-vel, windows 8.1el.

Az előbb egy filmet írtam ki pendrivera, itt kb. 11Mb/s volt a sebesség, fordítva, gépről kiírva olyan 5Mb/s..


Ezt nagyon lassúnak találom, mit tudnék tenni?



2014. nov. 29. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdést, az első esetben a gépre írtam pendriveról :)
2014. nov. 29. 20:43
 2/5 T/Z ***** válasza:

Gyorsabb pendriveot kellene venni.



Az 5 megás írási sebesség elég alacsony pendriveok esetében. Ez valami régi pendrive?

2014. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, max 1-2 éves. De mindenhova ilyen lassan ír. Volt, hogy egy másik gép is írt ugyanarra a drivera, kb. 70-el, ami még szintén nem a legtöbb, az enyém meg akkor is csak 15 körülivel
2014. nov. 29. 21:41
 4/5 T/Z ***** válasza:

Igen, mert ez egy lassú pendrive.

Különféle adatolvasási/adatírási sebességű pendriveok vannak.


Az, h usb2.0-ás, az nem jelent semmit, attól még nem kell feltétlenül gyorsnak is lennie.


Transcend Jet760, 770, 780-as típusok pl. nagyságrendekkel gyorsabbak.

760-as 15-16MB-al írható usb 2-es kapuban, ami nagyon jó érték.


Azt hittem a tiéd régi, ezért ilyen lassú, de sajnos az újabbak is ilyenek, ha túl olcsók.

Nincs ezekkel semmi baj, csak ha gyorsabbat akar az ember használni, akkor szét kell nézni írási/olvasási sebességek között, és az alapján választani.

2014. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Neeem alapvetően nem hiszem, hogy a pendrive problémája lenne a dolog. Egyébként jó minőségűek vannak itthon.


De pl ha C meghajtóról akarok valamit D-re írni az se lesz gyorsabb, és ez már a gép hibája nem a drivé és az usb kapué.

2014. nov. 29. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!