Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardvert Linux alá?

Milyen hardvert Linux alá?

Figyelt kérdés
Gépet akarok összerakni, kifejezetten Linuxhoz, csak abban nem vagyok igazán biztos, hogy melyik platform ill. mely gyártók termékei lennének alkalmasabbak hozzá? Gondolok itt arra, hogy AMD, v. Intel chipset, ill. melyik gyártó alaplapjai Linux barátabbak? Vga nélküli gép lenne. Ezzel kapcsolatban várok tanácsokat.

2014. nov. 29. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Mindegy.

Amúgy a Linux disztrók a Windows alternatívái olyan gépekre amik az utóbbit nem bírják el.

Mindegy milyen hardver,csak feleljen meg a rendszerkövetelményeknek

2014. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
@1: A Linux nem alternatíva, hanem egy teljesen önálló OS.
2014. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
A hardvert általában nem nagyon kell nézni. A videokártya lehet esetleg nyűgös, ebből én Intelt javaslok, esetleg NVidiát, bár írod, hogy az pont nem kell. A proci mindegy, abból még lényegesen többfélét is támogat, mint a win, az alaplapokkal meg nem tudok problémákról.
2014. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

Alternatíva azok számára akiknek nem elég jó a gépe Windowshoz...


Nem mondtam hogy nem egy külön OS:.

2014. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
@4: Nem. Egy egészen más dolog. Az én gépem elég jó a winhez, mégis az volt az első, hogy letúrjam róla.
2014. dec. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem egy újabb Linux vs. Windows vita kirobbantása volt a kérdés célja, de köszi a válaszokat. Amúgy a gép, mivel új lesz, bőven elbírná a Win.-t is, csak épp nincs semmi szükségem rá.
2014. dec. 1. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!