Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegszik a CPU, miért?

Túlmelegszik a CPU, miért?

Figyelt kérdés
Naszóval túlmelegszik a gép processzora, pedig már taljesen ki van tiszítva (vidi kari, proci, ramok, stb) még újra is pasztáztam. pl.: ha elindítok egy játékok,(far cry 2) akkor pár perc játék után túlmelegszik (értsd felmegy 80°C fölé) és kegyetlenül elkezd syaggatni 1-7 FPS majd ha kilépek akkor is lassú a gép kb. 2 percig, aztán lehül 60°C alá. miközben túlmelegedett olyan érdekes hangot hallat a gép, szerintem a proci hűtő környékéről. Hogyan orvosolhatnám a problémát? A számítógépem minden alkatrészével együtt több mint 5 éves.

2014. nov. 27. 17:08
1 2
 1/13 Axel015 ***** válasza:
nem lett hozzápiszkálva a proci teljesítményéhez? mert akkor egy jobb hűtővel megoldható a probléma, mert gondolom a gyári hűtője van rajta nem?
2014. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Pontos típusa tápnak és alaplapnak

Netán vga t is leirhatod

Igen valószinü venti probléma, bios reset is hasznos lehet tán

2014. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Aszondja:

amennyiben húzva lett : tedd vissza gyárira.

Sok oka lehet,pl:hűtő ventije haldoklik (ellenőrizhető biosban vagy speed fan programmal,hogy mekkora a fordulatszám).

Avagy a hűtő bordái,lamellái között szinte tömören áll a por,ami jól szigeteli és szinte "magát fűti",ilyenkor jöhet az ecset kontra por.

Avagy:Paszta elöregedett (nekem 9 éves pasztám már nem "krém volt" ,hanem tömör anyag,ami töredezett volt.)Amennyiben 2 évnél régebbi a paszta a CPU-n csere ajánlatos (egy paszta csere akár 5 fokot is jelenthet,de a csúcsminőségű MX4 paszta is csak 2000ft,ergo olcsó művelet).

Tehát először,ha húztad tedd vissza gyárira vagy új hűtő.

Ha haldoklik a venti (alig forog),akkor venti csere.

Ha jó poros,ecset.

Ha 2 évnél öregebb a paszta akkor újrapasztázás.

Ha gyári hűtő akkor nem érdemes vele foglalkozni.

Egy pasztázás(ha magad csinálod) kb 500-1000ft.

Én inkább új hűtőt vennék: 3000ft-ért használható hűtőt kapni,pasztával!

2014. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen a gyári hűtő, de nem overclockoltam, viszont valamit összekontárkodtam mert a venti sebességet kerestem, de nem találtam olyan opciót :D
2014. nov. 27. 19:44
 5/13 A kérdező kommentje:

pasztázva és csilli-villire tisztítva

hogyan lehet a biost teljesen gyári beállításokra rakni, és van- e rá garancia hogy utána bekapcsol a gépem?

2014. nov. 27. 19:47
 6/13 Axel015 ***** válasza:
biost nullázni ugy tudsz hogy kiszeded az alaplapi elemet, és ugy hagyod kb negyed órát, utána visszarakod és az alap beállításon lesz minden
2014. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És csakis ez az egyetlen megoldás? Ettől nem lehet baja a gépnek, illetve nem törlődnek a programok.
2014. nov. 28. 19:59
 8/13 Axel015 ***** válasza:
nem, csak a bios állítódik vissza alapra. elfelejt minden beállítást, tehát firt bootot, ki volt-e kapcsolva az alaplapon valami, processor beállításokat ami elv neked kell. semmi progi nem fog törlődni, a vinyóhoz nincs köze, és ez a legegyszerűbb módja.
2014. nov. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
avagy a biosban a "kilépés,ujraindítás,mentés" stb... menüknél van 1 olyan opció angolul,hogy változtatások elvetése avagy alap/gyári/standard értékékeken/módban induljon újra.
2014. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
OK, mihelyst kipróbáltam, mondom mi a helyzet.
2014. nov. 29. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!