Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám házilag /végső...

Hogyan tudnám házilag /végső esetben/ kijavítani ezt a videókártya fizikai hibát?

Figyelt kérdés
Van egy videókártyám amiről szépen sorban letörtek/leestek a parányi ellenállások és kondenzátorok, és nem tudom, hogy honnan vegyek ilyeneket vagy ha lenne is, egyáltalán mivel tudnám visszaforrasztani, mert nekem csak egy pillanat forrasztóm van, és ha jól tudom, ezt gépek csinálják a gyárakban is. (mert nem hiszem, hogy ezeket egyáltalán kézzel visszalehetne forrasztani..) /én csak megpróbálkoznék vele/
2010. jan. 30. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég felejtős a dolog. Tudod hogy melyik alkatrész honnan esett le? És hogy milyen értékű?

Vissza forrasztani pillanat-pákávalval biztosan nem tudod, ami ilyen célra használható forrasztó felszerelés az 30-50ezer Ft körül kezdődik. Gyárban pedig forró levegővel forrasztják be az alkatrészeket, de előtte felragasztják, hogy ne essenek le.

Inkább vegyél másik hangkártyát. 10 ezer Ft-ért már elég jó minőségűt lehet kapni, de van már 2000Ft-ért is.

2010. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annak az alkatrésznek kukában van a helye! (vagy ha foglalkozol a környezetvédelemmel akkor vidd vissza szelektív begyüjtésre számtekboltok visszaveszik)

Gyárban 2 eljárás létezik erre, az egyik amikor egy pasztát visznek fel oda ahol forrasztani kell beültetik az áramköri elemeket (robottal) aztán a paszta hő hatására forszanyaggá alakul.

A másik a hullámforrasztás (jellemzően nagyobb alkatrészek esetén alkalmazzák)Az áramköri panel rajta az alkatrészekkel egy olvadt forraszanyaggal teli kád felett halad el érintőlegesen, és minden érintkezés egyszerre forrasztódik.

2010. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha bevinném, mondjuk egy boltba vagy egy szervízbe akk mennyiért, vagy esetleg mennyit adnának érte?

Esetleg van -e olyn, hogy adnak helyette egy olyat amit kifut árban még így rosszan is.

AM. NEM SOK CUCC ESETT LE RÓLA, VAGY 3-4db.

2010. jan. 30. 17:34
 4/6 A kérdező kommentje:
A ROSSZABB ALATT GYENGÉBBET ÉRTETTEM!!
2010. jan. 30. 17:34
 5/6 bp1985 ***** válasza:
Egy rossz vga-ért senki nem ad neked egy forintot sem. KUKA
2010. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kézzel is vissza lehet tenni. Nekem van hozzá felszerelésem, de azt valóban tudni kellene (rajz vagy másik kártya) hogy honnan mi esett le. Azokat a pici alkatrészeket gyűjtőnéven SMD-nek hívják és ahol a kártyákat gyártják, ott bizony ami nem sikerül elsőre, azt kézzel teszi fel egy ember. Dolgoztam olyan helyen ahol ilyeneket csinálnak.

Egyébként a kártya (ha nem valami csúcsszuper űberállat méregdrága cucc) kuka. Ha profi kártya, akkor vidd szervízbe.

2010. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!