Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most vetten notebook processor...

Most vetten notebook processort, és gagyibb?

Figyelt kérdés

Hali, vettem egy i7 processort a notebookba (előtte i5 volt benne ivy bridge).

Mind a 2 proci 35W fogyasztású, max 94C fok, eddig oké is, 105C ahol "kikapcsolna vagy leégne".


Csak azt vettem észre hogy L4D2 játék az i5-tel jól ment, az i7-tel most pedig ha játék közben kilépek a skypet megtekinteni akkor befagy a játék. I5-nél ezt megtehettem 50x is egy nap, akkor sem volt semmi gond.

Azt hittem hogy a windows áttelepítése Win7-ről Win8-ra megoldja de sajnos nem...

A proci kibír bármilyen Stress programot, AIDA64 vagy OCCT és 94C fok ami egy notebooknál normális.

[link]


Mit javasoltok, cseréljem vissza hogy ne fagyjon be?



2014. nov. 26. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Konkrét típusokat tudsz írni?

Talán abban rejlik a megoldás.

2014. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3210m -> 3632qm
2014. nov. 26. 11:38
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam.

Talán amiatt van, hogy az i7-ben ugye 4 mag van, de azok valamivel gyengébbek, mint az i5-ösök. De ez csak tipp...


Azt a játékot nem ismerem, de lehet, hogy fontosabb neki az 2 erősebb mag, mint a 4 picit gyengébb.

2014. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

TurboCore mondjuk az i5-nél 3GHz volt a max (nem 3.1) és i7-nél bármilyen stress programot indítok vagy játszok úgyis csak 3.1GHz (nem 3.1GHz). De akkor is gyorsabbnak kéne lenni az i7-nek ennek segítségével..


Minden instrukció is ugyanaz. VT vagy Idle States... Semmiben nem különbözik, én nem értem.

2014. nov. 26. 12:10
 5/8 A kérdező kommentje:
*3.2GHz
2014. nov. 26. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is arra jutottam kb, mint te.

Bár fura a színezése az ARK-nak, de mindegy.


A Turbo Boost-hoz:

Régen én sem értettem, miért nem annyi, amennyit írnak. Aztán utánanéztem.

És arról van szó, hogy 1 maggal tud elérni annyit, amennyit írnak. Minél több magot használ, annál kevesebbet (talán magonként 100 MHz-cel csökken).


Nekem most i5-3230M van a laptopomban, arra is 3,2 GHz-et írnak TB-hez. De nekem is csak 3,1-et ér el két maggal.

2014. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BM-Striker ***** válasza:

Itt egyszerűen az a gond, hogy Turbo Boost-al a processzor túllépi a TDP keretet, és több hőt termel, mint amivel a gép hűtése megbirkózik.


3210M-el 2 mag mehet 2,9 Ghz-en

3632QM-el 4 mag mehet 2,9 Ghz-en


Ez durván dupla akkora teljesítmény.


Az asztali i5-3340S hasonló órajelek mellet 65w-os TDP-vel rendelkezik.

Az i7-3610GM a +200Mhz-ével már 45W-os.


Nem a processzor ára ez egyetlen ok, arra hogy a legtöbb notebook-ban nincs 4 magos i7.....

2014. nov. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Minden órában, félpercig túllépheti a processort a megengedett TDP-t: [link]


De befagy néha a játék, nem értem... :(

A többi megy

2014. nov. 26. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!