Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor "húzás" miért nem...

Processzor "húzás" miért nem jelenik meg a Windows-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy konfigom.:

AMD FX 6300 - 6 magos 3,50-es

EVGA GTX 660 2GB

4 GB DDR3 RAM


Na most lenne 2 kérdésem is azért is írtam le a konfigot felülre!


1. Kérdés.:


A BIOSBAN a BLCK-t felvettem Auto-ról 220-ra, azaz 10% emeltem az alap órajelen. De ezt ha belépek a Windowsba, majd számítógép/tulajdonságok - ugyan úgy 3,50GHz-et ír, nem pedig 3,90GH-et.


Ez miért van? Vagy ez így van rendjén hogy nem jeleníti meg a Windowsban az emelést??


2. Kérdés.:


Gondolkozom azon hogy vegyek még +4GB RAM-ot ehhez a konfighoz. Szerintetek érdemes? Érezhetőbben jobban mennének a játékok rajta? Gyorsabb lenne a gép valamivel? Vagy milyen szintű javulás lenne várható +4GB rammal?


Kérem csak hozzáértők válaszoljanak!


Köszönöm előre is!



2014. nov. 23. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
mi az a blck?
2014. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

bocsi.... BCLK....


CPU frekvencia = BCLK x CPU aránya

2014. nov. 23. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem

CPU frekvencia = fsb x szorzó

2014. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó oké örülök neki, lényeg a lényeg, nekem ez a BCLK van a BIOSBAN azon állítottam 3,90-re, a Windowsban nem jelzi, a BIOSBAN igen. Kötekedni jöttél vagy választ adni?
2014. nov. 23. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kötekedni akarnék akkor azt kérdezném:

-Miért nem írod le az alaplapod pontos típusát amelynek a BIOS-a segítségével húztad a procit? Így nem nézhetjük meg a letölthető kézikönyvét sem PDF-ben (melyik alaplapét nézzük?), hogy segíteni tudjunk mit kell állítanod a BIOS-ban hogy húzhasd a procid.

-BCLK = Base Clock

olvasd el ezt a cikket, igaz INTEL oldalról közelít:

[link]


[link]


kiemelném az alábbi leírást:

" ha növeljük a BLCK-t, akkor a többit is növeljük. Ez már rövid távon is, néhány MHz-nyi emelést követően részleges vagy teljes instabilitáshoz vezet. Általában 105 MHz-ig szokott működni a dolog, utána a rendszer összeömlik, a BLCK ilyen mértékű fokozása viszont nem jár jelentős teljesítménynövekedéssel.

Base Clock (alapfrekvencia) × szorzó értéke. Azaz például egy 3000 MHz-es Sandy Bridge 100 MHz-es BLCK-ja mellé ez esetben 30-as szorzó társul (100 MHz × 30)."


-Miért Windows-ban nézed a tuning eredményét?

Én 5 helyet tudok a Windows-ban ahol a procim (i5 4460) tipusát és sebességét kiírja, de mindenhol ugyanazt írja: 3.2 GHz.

Pedig nem terhelem. Most így hogy neked írok 1300 Mz-en jár, tudom. Ha elindítok egy játékot akkor felmegy 3,2 GHz-re.

Szóval tölts le egy AIDA 64-et, terheld le a procid valamivel és úgy nézd az eredményeket. Majd nézd meg terheletlenül milyen alacsony órajelen jár.

A windows nem tuning mérő program.

2014. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen!
2014. nov. 23. 14:48
 7/9 A kérdező kommentje:
te javaslod a +4GB RAM-ot ehhez a konfigurációhoz ami nekem van?
2014. nov. 23. 14:50
 8/9 A kérdező kommentje:
vagy feleslegesnek tartod?
2014. nov. 23. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:
előbb -utóbb szükséged lesz 6-8 GB ram-ra
2014. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!