Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék magamtól egy gépet...

Szeretnék magamtól egy gépet "építeni". Nagyjából tudom is hogy hogy vágjak bele, de még is vannak kételyeim. Ha PCX.hu-ról vennék egy gépet, az összerakható állapotban jönne meg?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy egy kb 120.000-es összeválogatott alkatrészes pakkot vennék, és az érdekelne, hogy a kábelek, csavarok, minden ilyen kis kiegészítőt fog tartalmazni, amire nekem szükségem lesz a beüzemelésre?



A config a következő:



Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 24 hó gar.


1 db 13,486 Ft


Gigabyte GA-B85M-D2V alaplap 36 hó gar.


1 db 13,687 Ft


Intel Pentium G3420 processzor 36 hó gar.


1 db 16,643 Ft


Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue HX316C10F/4 memória 36 hó gar.


1 db 11,093 Ft


Kolink CXA-P25-OP fekete számítógép ház 12 hó gar.


1 db 5,307 Ft


Sapphire R9 270X 2GB DDR5 OC Dual-X 11217-01-20G videokártya 24 hó gar.


1 db 47,931 Ft


Silverline WK618 vezeték nélküli billentyűzet + egér 12 hó gar.


1 db 3,669 Ft


Szállítás biztosítás


1 db 390 Ft


Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 24 hó gar.


1 db 13,792 Ft


Háztól-házig garancia


1 db 790 Ft


Összesen: 126,789 Ft


PCX.hu


Tudom nem a legtökéletesebb, de ez az első alkalom, és gondolom nem mindenki könyvből tanulta meg egy gép összeszerelését, ezért nekem is egy kis "külső" segítséggel sikerülni fog.


Esetleg ha valaki hajlandó távolról segíteni kérem írjon.


2014. nov. 17. 19:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Még monitor is lenne hozzá, de azt nem rendelem hanem bemegyek egy boltba és nézek egyet.
2014. nov. 17. 19:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen mindent tartalmazni fog :D de az összeszerelést olyanra biznám aki ért hozzá :D én is most rakom össze a gépem, pár hónapja tervezem, internetről tájékozódtam mit merre és mostmár egész jó elképzelésem van. Ne kapkodd el ennyit tudok mondani :D
2014. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Körül belül 2 hete tervezem, a lehető legjobbat akarok kihozni 120-125.000 forintból(+monitor), és az a baj hogy nem bízok a szerelőkben.


Egy "hivatalos" szerelőhöz aki a környéken van 1x a kis gépem elvittem, 10k-ért beletett egy raktéri kacat videókártyát olyan trehány módon hogy meg se nézte hogy megy-e, természetesen nem működött.


Van egy másik informatikus a környéken, nála is jártam újratelepítésnél, azt mondam neki hogy tegyen fel Linux-ot ott nem lesznek gondok azzal hogy ingyenes. Sajnos volt olyan okos hogy feltett egy őskori XP-t ami 5perc után kékhalál, majd indíthatod újra a gépet.


EZÉRT szeretnék magamnak mindent. Tapasztalat és tudás is egyben. Azt hiszem az összeszerelés menni fog, inkább az op. rendszer(természetesen tört) feltelepítéssel lesz gond, mert senki nem mond róla semmit, könyvben sincs benne, és hát... Szerelőhöz mehetek.. Hogy elvegyem a munkáját igaz?

2014. nov. 17. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:

hát pcxnél 5kért rakják össze és az biztos minőségi munka :)

itt városban 3eért szerelik össze boltban vitt dolgokból, hozzájuk többszőr mentem gondom nem volt, igy e téren nem tudok mit mondani, sajnos vannak olyanok akik elég trehányan képesek elvégezni a munkát:)

Beirod keresőbe, hogy win telepités nem 1 oldalt ki fog adni részletesen leirva mit hogyan merre :D

2014. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!