Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen eszközöket...

Szerintetek milyen eszközöket vegyek amik az általam felsorolt igényeimet ki tudnák elégíteni?

Figyelt kérdés

A következőkre van szükségem:

-alacsony fogyasztásra

-flash tartalmak támogatására

-torrentező gépre

-2 terrabyte tárhelyre

-egy nagyobbacska(8-10 coltól felfele) képernyőre amin sorozatot nézhetnék

-valamire amivel bárhol tudnék netezni(3g kapcsolat opcionális)

-fényképzőgépre (egy galaxy s2 képességei már megteszik nekem)

-webkamerára


Nem feltétlenül konkrét márkákra vagyok kíváncsi, hanem inkább arra, hogy milyen eszközök a legésszerűbbek ezeknek a feladatoknak az ellátására.


2014. nov. 14. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:

egy igényeidet kielégítő notebook

usb stick valamelyik szolgáltatótól hogy tudj netezni

külső hdd

s2 képességeinek megfelelő fényképező


nincsen ilyen eszköz ami mindet kielégíti, talán egy tablet (azon nem tudom hogy lehet e torrentezni) + külső hdd

2014. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

épp ez a bajom, hogy több lehetséges megoldást tudok de nem tudom mennyi kompromisszummal járna.

pl. amit te írtál vagy laptop + okostelefon + külső mervelemez vagy kis fogyasztású minigép nagy harddal + webcam+ fényképezőgép + tablet (esetleg a tabletet használni fényképező helyett, mert vannak 5-8 megapixelesek is) vagy tablet + routerről torrent egy külső merevlemezzel+ fényképezőgép. Elég sok a lehetőség de nem tudom pl. milyen lenne a mostani 17 col helyett 8-on vagy 10-en nézni egy sorozatot.

2014. nov. 14. 10:30
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Menyid van rá?

Igazábol olyan kéne (ha van) hogy dokolható tablet aminek dokjába van a 2TB lemez

2014. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5-8 MP-es fényképezők sajnos nem sokat érnek. A kompakt különálló fotómasinák 10-12 MP-estől indulnak, de még azok is elég szemcsések tudnak lenni nem megfelelő fényviszonyok között. Vannak mobilokra applikálható objektívek, 40MP-es mobilok, de ha nem akarod nagyon szétszortírozni a dolgokat, a következőt vedd:

- egy notebookot,

- egy 2,5"-ös USB-s külső vinyót pluszba (akkor amint egy fénykép),

- egy olcsó, apró cannon, panasonic, vagy easypix fényképezőt, amiért nem kár.

2014. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-Homeserver (BananaPi pl.)+merevlemez, amin torrentezel és megosztod a videókat tabletnek/laptopnak/TV-nek/monitornak.


-Fényképezőgép, mert hiába a megapixel ha fos képeket csinál. Kivéve ha facebookra töltenéd fel, mert akkor 2mpx-es telefon is elég.


-Okostelefonod gondolom van, bárhol lehet vele netezni.


-Tableten filmet nézni pocsék. De kiválthatja a bárholnetezést, fényképezést, webkamerát.


Vagy a tárhelyre mozgás közben is nagysebességű igényed van? Akkor elkerülhetetlen a hordozható hdd.

2014. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igazából már ezen is gondolkoztam, hogy veszek egy olyan routert amiről lehet netezni és valahogy megoldom, hogy a tv is lássa a hálózatot. (a pi-vel talán drágábban jönnék ki)

az adatok gyors mozgatása nem priorítás, elég kevés hd anyagot nézek meg azzal még megbirkózik egy normál wifi is szerintem.


okostelefon meg jelenleg nuku, bár ha lenne egy tablet/laptop akkor lehet nem is vennék.

2014. nov. 14. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!