Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Commodore 64-essel kompatibili...

Commodore 64-essel kompatibilis csatlakozó antennakábelt találhatok villamossági boltokban?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan antennakábel, hogy egyik vége ugyanaz, mint a mai TV-be dugható coax antennakábelek, a másik vége pedig inkább hasonlít egy AV-videókábelhez.


Régen a sárga kazettás nintendók is ilyennel csatlakoztak a TV-k antennaportjához.


TESCO-ban és Media Markt-ban megnéztem, de nem láttam ilyen csatlakozót, gondolom manapság nem ilyeneket használnak a DVD-lejátszók, set-top boxok stb.


Van esélyem villamossági boltokban találni ilyen kábelt, vagy konkrétan c64 kábelekre keressek rá vatera és hasonló oldalakon?



2014. nov. 12. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér, hogy megnézd valami rendes szaküzletben. Gondolom, nem C64-specifikus dologról van szó, hanem valami szabványosított dologról.
2014. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Kisebb villamossági, vagy inkább antennás boltban próbálkozz, ahol van koax csatlakozó és RCA is, ugyanis ami a C64-ben van az nem csak úgy néz ki, mint az AV-kábeles csatlakozó, hanem pontosan olyan (RCA).

De jobb minőséget ad, ha a Din(/Tuchel) csatlakozóval tudnád pl Scarton rákötni a tévére. Ehhez itt egy bekötés:

[link]

2014. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a C64-emben kaputt a kompozit kimenet, mert egyszer próbáltam azzal tévére kötni és nem jött be semmi az AV-sávon, de azzal a sima RF kábellel ment régen, csak valahol elhagytam a kábelt.
2014. nov. 12. 15:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Na itt pl. találtam egy adaptert ennek elvileg jónak kell lennie:


[link]

2014. nov. 12. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a video kimenetére tudsz rákötni scart csatlakozót, vagy sima RF-kábelt antennaként, a 36-os csatornára kötve.
2014. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!