Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet ma megkapni...

Miért nem lehet ma megkapni olcsón egy 7 éves videókártya szintjét?

Figyelt kérdés

Van egy 2007-es kártya, amit vettem 2010-ben 15kért, most windows támogatási problémám van vele, gondoltam lecseréltem egy mostanira, úgyis hozzák ma már annak a fosnak a teljesítményét olcsón is, főleg az informatika nagyon gyorsan fejlődik....keresek gyorsban 5 ezerért egyet....aha, elvileg (hozzáértők szerint) 24 ezres hozza azt a szintet.


Ez most komoly? Egy színes kijelzős telefont anno adták vagy 60ért, most meg minden hulladékba olyan kijelző van 10 ezerért is. Miért nem lehet akkor videókártyában megkapni?


2014. nov. 8. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért mert ma már nem gyártják azokat a videókártyákat, régebben voltak csúcskategóriásak, de aki PC-be játszik, annak számolnia kell azzal, hogy 4 (NAGYON MAXIMUM 5) év múlva az egész gépe őskövület lesz.


Ez plusz arra is motivál, hogy vegyél már új alaplapot, új procit, új videókárytával, hogy pörögjön a gazdaság.


Ez működik is nyugaton, ahova be van rendezve, szegényebb országokban már nem feltétlen.


Ez van, ezt kell szeretni. A hozzáértőknek pedig sajnos igazuk van, egy geforce 9800-as szintet sokszor csak a 20 ezres kártyák tudnak behozni a maiak közül.

2014. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jó, de nekem nem egy újan 50 ezres kártyát kell behoznia, hanem egy...szerintem 24 ezreset. 3 évvel megjelenés után vettem, akkor volt újan 15k. Ma meg nagy elvárás, hogy ezt megkapjam valamelyik mostanában gyártottól 5 ezerért?


Durva. Pénzlehúzás a csúcson.

2014. nov. 8. 16:36
 3/14 anonim ***** válasza:

Konkrét hardverek!?

Mert ha AGP -s foglalatba szeretnél rakni kártyát, ami most is jól megy, az tényleg 20 felet van.

Illetve ha új játékokkal akarsz játszani legalább low grafikán az is 20 felet van.

A VGA -k azért maradtak fent mert nem lett 20× -os fejlődés mint a telefonoknál.

Egy első színes telefonnál pár MHz -es chip szolgálta ki a rendszrt, ~1MB -os ROM -on.

Egy mai telefonba több magos 1~2GHz -es CPU -van, meg RAM -ban is ~1GB és ROM -ban is 0.5~1GB

Egy alkalmazás többet tud a mai telefonokon, mint a régiek teljes szoftvere.

2014. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Mért nem irod le vga t? Használtan sokmindent lelhetsz olcsón de újonan kb 10ezertöl kezdödnek vga k de ezek officek
2014. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom. Egy GeFore 8400Gs-t akarok valami jobbra cserélni kb 5-6 ezer Ft-ért. Valaki tud segíteni? Hardverapron nézegettem de már nem értek hozzúá :(
2014. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Attol függ menyivel jobbra és mikorira pl 9600/9800? GTS250? nagyon olcsón max ilyesmik lehetnek keresni kel sokáig
2014. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ès AGP s? Mert ezek ritkaságuk miat drágák már ahol...
2014. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok jobbat. Ez a lényeg. Nekem kizárólag driver problémám van a mostanival.


amd hd3850 512mb, és nem agp-s. 15ért vettem újan, amikor már 2 éve megjelent. A vétel 5 évvel ezelőtt volt. Mennyi lehetett az új ára? 24k?


Ennek a kártyának a teljesítményét szeretném megvenni, de nvidiában, és win8.1 driver támogatással.


Ennyi.

2014. nov. 8. 16:52
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Legújabb nvidia kb 15-20 közt van GT730 1GB DDR5 ez kb hasonló szint vagy jobb is (valamiben!) amd böl R7 240 is hasonló (ára is)
2014. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
730 ból rengeteg változat van de kb mind hasonló azért de nvidia és amd is eltér már techben régiektöl igy pont olyan nincs
2014. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!