Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigot válasszak?

Milyen konfigot válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő kérdésem lenne Hozzátok:

Szeretnék építeni egy virtuális flipper asztalt.

Lásd.: https://www.youtube.com/watch?v=BA-K7m09nfM


Viszont hardver téren elakadtam. Külföldi fórumokat olvasgatva láttam, hogy szinte mindenki i7-es procival, GTX660-as VGA-val és társaiból építkezik. Viszont ezt azért túlzásnak találom.


Ezeket a játékokat használnám: Pinball FX2 Xbox One-os HD textúra pakkal és Pinball Arcade 1.29.

Jelenleg kipróbáltam itthon a dolgot egy tök alap ASUS laptoppal (Celeron 1007U; 1,5 GHz, meg valami integrált VGA), Full HD tv-vel. MSAA és tükröződés effekt nélkül stabil 60 FPS-t produkált a legtöbb flipper asztalon.

8X-os MSAA és tükröződés mellett 18-20 FPS az átlag.

A Fraps nevű programmal mértem.


VISZONT! Mikor kifejezetten csak a golyót figyelem, a stabil 60 FPS ellenére szaggatottan mozog. Mikor a táblán oldalirányú kameramozgás történik, szintén szaggatott a mozgás, holott 60 FPS-t ír a Fraps. Nem a tévével van gond, mert Xbox 360-on a Pinball FX 2-nél nem jelentkezik ez, kizárólag laptopon. A szoftverek Xbox-on és PC-n is eredetiek, kivéve a Pinball Arcade PC-n.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen PC kellene MINIMUM ahhoz, hogy a fent említett játékok stabil 60 FPS-el fussanak? A több FPS is jól jönne, -a 100Hz-es TV képfrissítés miatt-, csak valahogy a VSYNC-et ki kellene kapcsolni. Erre még nem találtam módot.


Köszönöm szépen válaszaitok!

Üdv.



#virtuális flipper #PC flipper #Pinball Arcade
2014. nov. 7. 17:14
 1/10 Misi611 válasza:
100%
Én szerintem a GTX 660 elég erre az i7 helyett az i5 is megfelel,ha nem akarod komolyabb videók lerendereléséhez használni. ez egy elég gyors konfig tökéletes arra amire használnád
2014. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a válaszod!

Viszont biztosan szükséges hozzá az I5 és a GTX660??? Hiszen egy integrált VGA is majdnem megfelelő, kompromisszumokkal. Ennyivel erősebb hardver kellene a max. grafikához?

2014. nov. 8. 17:04
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha rengeteg beálitása van akor igen maxra sokal eröseb kel

Ha csak ere használod én i3 t és gtx750(ti) t ajánlok mindketö kb 30

2014. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
használtan ugyanazt a teljesitményt fél vagy olcsób áron megkapod
2014. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi szépen válaszaitok!

Leírom, hogy jelenleg hogyan/mivel futtatom:


Celeron 1007U; 1,5 GHz

4 Gb RAM,

Integrált Intel VGA.


A beállításokban minden maximumon van, 1920*1080-as felbontáson, kivéve a tükröződés és az MSAA, amik ki vannak kapcsolva.

Ezzel a beállítással, ezzel a konfiggal a stabil 60 FPS meg is van.

Viszont mintha akadozna a golyó mozgása, és a kamera oldalirányú mozgásánál töredezetten mozog a kép, annak ellenére, hogy a stabil 60 FPS megvan


Szóval ahhoz, hogy a pályán a tükröződést és a 8X-os MSAA-t be tudjam kapcsolni, és meg legyen a 60+FPS, ahhoz ennyivel erősebb konfig kell?

Mert amiket leírtatok, a jelenlegi konfigomnál talán még 50X is erősebbek. :D


Köszönök szépen minden választ!

2014. nov. 13. 11:21
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Neten mindketönek van gépigénye nem mai hardvereket irnak ezért a használt ajánlat duplán jó elenben pentium G is elég lene
2014. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

i3 t csak viszonyitva ajánlotam akor még gépigényt nem néztem

Régebi hardverekböl olcson kijöne hozá egy jó gép

2014. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Újonan nemigazán érnè meg csak e miat a játék miat gépet veni és extra alját sincs értelme újonan
2014. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Használtan keresel egy pentium 2magost 1155 öst ha lehet de te dolgod és melé egy gts450 vga t vagy 5750/70 hasonlót
2014. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, ez már jobban hangzik, köszi! :D
2014. nov. 13. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!