Miért nem éri meg 2Tb-nál nagyobb HDD-t venni?
Teljesítményükben olyasmi eltérés biztos van, hogy pl. WD Blue 1TB winchesteren van 500gb-nyi adat (vagyis 50% tárhely tele van), a másik pedig egy ugyan ilyen Blue WD winchester, csak mondjuk 4TB-os változatba, és annak az az 50%-ka van megtöltve fájlokkal, akkor valószínűleg a 4TB-tos lesz lassabb, hiszen 1,5TB-nyi adattal kevesebbet tölt be a kisebb, ezáltal (gondolom én) gyorsabb.
Élettartama szerintem változó (nem 1-2 év különbséggel). Hiszen nem mindegy, hogy napi 0-24-ben megy a gép, vagy pl. ki-be kapcsolgatod 2-3 óránként, esetleg csak heti 1x odaülsz 1 óra netezni / játszani. Na meg az sem mindegy, hogy milyen a gépházad (milyen szellőzése van).
Én inkább vennék 1-2db 1TB-tos winchestert, mint egy nagy dögöt. Hiszen ha az bedöglik, akkor oda minden adat. (Nem véletlen használom én is a rendszeremet 160GB Seagate winchesterrel + 1TB winchesterrel.)
Ezt hogy érted? Mert lehet Raidba is rakni 2db winchestert, meg külön külön is.
Én arra gondoltam a 2x1TB kapcsán, hogy bekötöd mind a kettőt Satába, utána windows telepítésekor csinálsz 2 vagy 3 partíciót (1-gyet CSAK rendszernek, ha gondolod, vagy mehetnek oda a játékok is, 1-gyet tárhelynek, és ha gondolod csinálhatsz még egyet, csak a játékoknak, vagy akárminek), majd teszem fel a "C"-nek megadsz 100GB-nyi tárhelyet csak a rendszernek és a gyakran használt programoknak, a többi 1,9TB-tot pedig felhasználhatod tárolásra.
Remélem sikerült elmagyaráznom, vagy legalább nem egy teljesen másik dologra gondoltál, én meg leírtam egy kis regényt arról, aminek semmi köze a te általad gondolt dologhoz. :D
"A RAID (Redundant Array of Inexpensive Disks vagy Redundant Array of Independent Disks) napjaink egyik fontos technológiája. A RAID technológia alapja az adatok elosztása vagy replikálása több fizikailag független merevlemezen, egy logikai lemezt hozva létre. Minden RAID szint alapjában véve vagy az adatbiztonság növelését vagy az adatátviteli sebesség növelését szolgálja."
Tehát ez kb. úgy néz ki, mint a mostani (pl I3 - I7) Intel processzorok esetében. 2 magra jut 4 szál, I3 esetén. A RAIDba ez úgy néz ki, hogy 2db winchesterből lesz 1db fizikai, de attól azt még fel tudod osztani bármennyi partícióra, és nem kötelező mondjuk csak "C" meghajtót használni, nyugodtan lehet mellé csinálni egy tárhelyet.
Az adatok nem hiszem, hogy mindegyikről elvesznének. Hiszen akkor így az egész hülyeség, és nem is éri meg bekapcsolni a RAIDot.
Valamilyen szinten mindegyik merevlemez terhelődne, és mindegyik folyamatosan menne. RAIDdal viszont gyorsabban működnek (mint pl. RAMoknál Dual-Channel vagy Quad-Channel esetén) és ahogy írta a wiki is (vagyis ami volt írva az idézetbe), kevesebb eséllyel tűnnek el róla az adatok, biztonságosabb.
Egyébként ez nagyon jól le van írva wikin, érdemes átolvasni: [link]
Már értem, kösz.
De akkor nekem nem a RAID kell, igaz? Csak bekötöm mindkettőt az alaplapra, BIOS-ban bekapcsolom és ennyi?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!