Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9 280x 3GB Sapphire vagy Asus?

R9 280x 3GB Sapphire vagy Asus?

Figyelt kérdés

Árban a Sapphire olcsóbb, előző kártyám Sapphire 7850 volt és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

De nagyot esett az ára. Az Asus hogy 3 év garit adnak és keresettebb árban tartósabb márka.

Azt tudom hogy mindkettő masszív minőségi alkatrészből áll. De megéri azt a plusz 10-15 ezret egy Asus?



2014. nov. 3. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
A hűtetlen, de húzott VRAM-mal, még plusz 3e-et se.
2014. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából mindkettőnek egy teljesítménye van. Tuningban van differencia. De az is 5% kb. Mennyire lehet az az asus lehűtve.. Néztem Gigabyte változatot ott 3 venti van :D
2014. nov. 3. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:
jobban járnál egy Nvidia GTX770-el erősebb. Kb. ugyanolyan árba vannak [link]
2014. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nVidia kártyák optimalizáltabb drivert kapnak de én maradok a radeonnál. [link]
2014. nov. 3. 22:21
 5/10 anonim ***** válasza:
akkor a Sapphire mert lehet hogy az asus jobbnak tűnik de több dolgot tudsz majd vele csinálni
2014. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyértelműen Sapphire.jobb minőségű cuccok.egyébként Sapphire-t simán felhúzod még sokkal tovább is 5%-nál.nekem HD7770 megy 1100MHz-es GPU órajelen feszemelés nélkül.
2014. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Huh na igen. Havernak is 7770 van. Nagyon tuningolható. De hát az új kártyák már mind ilyenek. nVidia kártyákkal nem ezt tapasztaltam. Igaz legutolso nvidia kártyák egy GTS 450 volt.
2014. nov. 3. 22:34
 8/10 spirit8989 ***** válasza:

A kártyák minősége, teljesítménye között nem lehet különbség, ugyanis mind2 AMD gyártmány.

Ezért következő dolgokat lehet összehasonlítani rajtuk:

- Milyen hűtést alkalmaznak (csendesség, hatékonyság, tuningra való lehetőség)

- Gyári tuning van-e és mennyi

- Extrák: játékok, szoftverek egyéb kiegészítők, extra garancia stb

- Ár

Hasonlítsd össze őket és döntsd el, hogy melyikre van szükséged.

2014. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nehéz döntés de Sapphire lessz ha csak nem találok hardveraprón 50 körül garis Asus-t.
2014. nov. 4. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Sapphire-t vegyél,sokkal jobb minőségű.az igaz,hogy maga a GPU chip AMD,de a VRAM,meg egyéb chipek,ezek hűtése már gyártó specifikus,és nagyon számít pl tuningnál,hogy mennyire tartja a hűtés ezeket hidegen.volt még olyan is,hogy alap frekiken se tudta hidegen tartani rendesen a hűtő,ezért az adott kártya akár 3-5%-al is alulteljesített.asszem R9 290X-eknél volt anno,még amikor megjelentek.
2014. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!