Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szamitogep ventilatornal mit...

Szamitogep ventilatornal mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

pl: mi az hogy pwm?(azon kivul hogy 4tus csatlakozoja van)


[link]


Ja es ennel mi az a 2db kicsi kabel? mire kellenek? Azt hittem hogy az alaplapra kotom azt a hosszabb kabelt azt kesz..


es ide kell rakotni ugye?

[link]


Ja meg azt sem ertem hogy hogy tudom szabalyozni a fordulatszamot?? Vagy egyaltalan honnan tudom hogy szabalyozhato-e?? Ja es olvastam hogy van ilyen hogy kifele fujja a levegot, es befele szivja..na azt honnan tudom? vagy azt is lehet allitani?


2014. nov. 3. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ja es olvastam hogy van ilyen hogy kifele fujja a levegot, es befele szivja..na azt honnan tudom?"


Onnan, hogy melyik oldalanal csavarozod a hazhoz. :D

2014. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pwm=power management

BIOS-ból tudod szabályozni.

2014. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

koszi az eddig valaszokat

akkor mar csak azt nem tudom, hogy a kepen lathato 2db kicsi csatlakozo az mire kell?

2014. nov. 3. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Mikre gondolsz?
2014. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


A kepen lathato 2 kisebb kabel. A nagy gondolom az alaplapra lesz dugva

2014. nov. 3. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, azok csak az átalakítók. Neked a leghosszabb fog csak kelleni, azt kell rákötnöd az alaplapra, a többire nem lesz szükséged (kivéve, ha már van házhűtő venti a gépben és nincs több 3/4pin hely az alaplapon chassis fan-nak).
2014. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:

PWM=Pulse With Modulation

Az a két külön kábel egy-egy lassító ellenállás, ami különböző fokozatokban lassítják a ventilátor forgását. Az adatlapján/dobozán rajta vannak, hogy melyik mennyit lassít. Ahogy nézem ez a ventilátor típus amit linkeltél, az nem Pwm-es (4pin), hanem csak 3 pines. Ha a lapod tud feszültség alapú szabályzást, akkor tudod szabályozni. A lassító ellenállások is ezt csinálják; kisebb feszültséget engednek át.

Azt javaslom, hogy ne a CPU fan kivezetésre köstd, hanem valamelyik másikra és a BIOS-ba a ventiszabályzást Manual-ra állítsd, ha van olyan, mert Asrock lapom nem volt. Minden ventilátor keretére rá van rajzolva a forgás és a fújás iránya, azt keresd meg.

2014. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!