Hát a samsungot, mint gyártót felhozni, elég vicces. Több általuk gyártott hdd-m ment tönkre mint ahány zoknim!
Egyébként nem attól úsznak el az adatok, hogy nem használod a hd sentinelt-t, hanem attól, hogy elhasználódott a hdd és nem is tudsz róla. Ez csak egy általános képet nyújt az állapotáról (persze nem kötelező hinni neki), de 50-60% esetén hidd el, hogy van valóságalapja annak a grafikonnak. Persze találkoztam olyan (egyébként pont samsung) hdd-vel aminél egy formázás ezt "helyreállította". Bár az adatok tekintetében nem tévedett, mert 2-3 sáv akkor már olvashatatlanná vált...
Srácok... ne eröltessétek ezt az áltudományos, én okos vagyok, majd én megmondom maszlagot.
Leirsz ide egy olyat ahogy azt az agyad el tudja képzelni hogy is lehet ez a valóságban... igaz hogy már a kiindulópont hibás, de azért csak ide kell szösszentened.
Több hibás samsungot láttál mint ahány zoknid volt? Mennyi zoknid volt életedben, három?
Vagy most jön az a duma hogy neked már 8ezer samsung merevlemezed volt? Mi vagy te, valami samsung merevlemez-tesztelő?
Nincs olyan merevlemez amin ne találnál hibát, leveszed a gyártósorról és hiba van rajta, vágod? Beteszed a hard disk sentinel ezoterikus programot és jajong hogy hiba van. És? És akkor most mi van? A merevlemez ilyen, ahol hiba van oda nem ir és slussz. Ez már az özönvíz elött is igy müködött. És akkor itt it nézegetitek a hard disk sentinel grafikon szineit. Mert az jelzi! A gonosz microsoft pedig titkolja! De még szerencse hogy itt vannak az ellenállók és a hard disk sentinel, ők ellen mennek a gonosz erőknek is megmutatják hol piros a merevlemez.
Hát köszönöm szépen kedves ellenállók, hogy megtudhattam hol piros a merevlemezem és hol zöld. De tök feleslegesen álltok ellen, a merevlemez ezt tudja magától, már akkor is tudta mikor még nem volt hard disk sentinel.
Nem mellesleg ha már hard disk sentinelt vuduját veszed komolyan akkor ritkán találsz ennél perfektebb állapotú merevlemezt mint ami a kérdezőnél a található, pont azt mondja hogy semmi baja, egy zsír új lemezt teszel bele arra is simán mondja ezt.
1. Tudod, vannak olyanok, hogy tárhelyszolgáltatók például. Ott szerintem elég sok merevlemez megfordulhat. És nem tudhatod, hogy a válaszoló ilyen, vagy hasonló helyen dolgozik-e, és azért rendelkezik az általa említett tapasztalattal.
2. Nekem több zoknim volt, mint merevlemezem. Eddig az összes újnál 100%-ot írt a hd sentinel. Egynél láttam csak kisebb számokat, de az 10-12 évet leszolgált tisztességesen.
3. Igen, bizots vannak gyári hibái is. De pont ezért vnanak tartalék helyek. AMIK EGY IDŐ UTÁN ELFOGYHATNAK. Na és akkor van gáz...
Tényleg földbe lehet dugni a fejünket, és nem foglalkozni ezzel a problémával. Ha viszonylag sűrűn cserélgetjük a gépünket, alkatrélszeit, akkor lehet, hogy nem is találkozunk ezzel a hibával.
Egyébként meg nem rég valahol olvastam (egy hasonló kérdés kapcsán próbáltam utánajárni), hogy gariztatásnál is figyelembe veszik a hd sentinel számait (asszem csak 0-st cserélnek ki). Szóval talán már hallottak a gyártók is arról a programról...
De téríts még kérlek!
Ja, hogy már nem is #5-ös látott itt sokezer samsung merevlemezt (bár itt fel is merül az az egyszerü kérdés, ha sok-sok samsung ment neki tönkre akkor miért vett újra és újra megint samsungot, ez is érdekes viselkedési forma) hanem a google drive? És a google drive leirta tapasztalatait a samsung merevlemezekkel kapcsolatban?
Vettek elöször 8ezret, az mind tönkrement, aztán vettek még 16ezret, hátha azok már nem mennek tönkre, sajnos kiderült hogy de, a samsung annyit ér mint egy pár zokni.
Mindezt a google állitja, még bizonytalan, úgyhogy most vesznek még 32ezret hogy teljes legyen a teszt. Ennek az eredményeit még várjuk.
De egy biztos, a google drive hard disk sentinelt használ és ha a grafikonon megjelenik egy piros vonal akkor a meghajtó mint a lyukas zokni repül is.
Hát köszönöm szépen hogy meggyöztél, már töltöm is a hard disk sentinel ezoterika pro-t és ki is fizetem a teljes vételárat, mert hard disk sentinel nélkül immár nem érzem biztonságban magam. Már nem dugom homokba a fejem, ahogy piros vonalat látok már dobom is a kukába a 40 rugós meghajtót és veszek gyorsan két másikat, egyet biztos ami biztos tarcsiba. Hátha a hard disk sentinel csipog vagy ilyesmi.
#8 Hallottál már olyanról, hogy túlzás? Saját tulajdonomban lévők esetén 4db-ot vettem egyszerre, majd nem sokkal később még kettőt. Ebből mára már 1-et lát még a bios, de az is olvasási hibás. (Velük egyidős wd black-nek semmi baja..) Sőt! Még a hd sentinel is megjósolta a csillagok állásából, hogy 100% a kondíciója.
A samsungok terén pedig van még rossz tapasztalatom... szervizeltem (meg néha még most is) gépeket és ezekkel volt a legtöbb gond. A toshiba vagy wd vinyók sokkal tovább bírták.
De itt most nem is a márka a lényeg. Igen előfordulhatnak rossz szektorok, ezért van a tartalék. Ez régen is volt és most is. Az viszont gyanús mikor ezek hirtelen elkezdenek szaporodni...
Nem kell figyelembe venni az olvasási-írási hibákat, viszont ha értékes adatokat őrzöl rajta és nincs róla biztonsági mentésed (márpedig a tapasztalat szerint az emberek 90%-a szarik a mentésre és csak utólag sír) akkor nem árt figyelni és időbe lementeni az adatokat. Nekem is veszett már el adatom és nem azért, mert nem foglalkoztam a mentéssel, hanem a nagy mennyiségű adatot nem tudtam hova lementeni. (Ez nem most volt... akkoriban ilyen felhő és egyéb tárhelyek nem voltak. A hdd-re pedig nem volt elég pénzem, hogy raidbe kössem őket.)
Tehát igenis fontos figyelembe venni az állapotát egy hdd-nek. (Teljesen mindegy, hogy milyen programmal figyeled, de ha olvasási hiba van és nem tudod elérni az adataidat akkor cseszheted.)
Persze ez többnyire nem hatja meg azokat akik a netről letöltögetett játékokat meg filmeket tartják a gépen, hiszen annyiszor töltik le ahányszor csak akarják.
Ha többszáz órányi nyersanyag meg munka veszne kárba akkor nyilván a te felfogásod is megváltozna...
Persze manapság fillérekbe kerül egy gigabájt (úgy látom mindent el kell magyarázni, tehát hogy értsd: nem a 40GB-os hdd van megfizethető áron, hanem az 1000), szóval nem nehéz mentést készíteni időbe, vagy raid1-be kötni, így valóban le lehet szarni, hogy mikor megy tönkre...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!