Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A radiátorcső belezavarhat a...

A radiátorcső belezavarhat a wifi jelébe?

Figyelt kérdés
WDS hálózatot építettem ki a házban 3 router segítségével úgy hogy háromszög alakban bejárja a házat a wifi... elindul tőlem, majd rámegy a mellettem lévő szobában lévő routerre egyenesen, majd ott fordul 90 fokot és bemegy a folyosó másik oldalán lévő szobába ami az első routerhez képes pont a ház szemben lévő sarkában van és oda nem jut el normálisan a wifi a kazán és a kandalló miatt... és az lenne a kérdésem hogy a második router mellett elmegy két radiátor cső, de a cső pont az ellenkező irányban van a harmadik routerhez képest és hogy ez zavarhatja-e a jelet vagy csak akkor ha kintről az udvarról vagy a szomszédból a cső felőli oldalról akarnám használni?

2014. nov. 3. 11:57
 1/6 Tengor ***** válasza:
Gondold ezt át újra! A wifi jelek nem fordulnak be sehol. Azok keresztülmennek a dolgokon vagy épp elnyelődnek bennük.
2014. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A wifi jelek se nem kanyarodnak, se nem csak egy irányba indulnak.
2014. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy gondoljam át újra?


arra írtam hogy elfordul hogy nem ugyan abban a vonalban van a harmadik router mint a második, és azért van ez így mert a cél helység és a kiinduló között van egy kandalló és egy kazán ami szinte teljesen leveszi a wifi jelét, így meg megvan 100%-os minőségben, csak most át kellett tennem a második routert egy másik szekrény tetejére ott meg ottvan mellette a radiátor cső, tehát így jönnek hogy cső majd második router majd a harmadik router... és azt nem tudom hogy így is bezavarhat e a harmadik router felé a jelbe vagy csak akkor ha nem mögötte hanem közte lenne?...

2014. nov. 3. 12:21
 4/6 Tengor ***** válasza:
Valamennyire rontja a jelet, de nem jobban, mint mondjuk egy válaszfal v. ilyesmi.
2014. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lajos54 ***** válasza:

Mivel a radiátorcső fémből van, ráadásul földelt, biztos, hogy valamilyen szinten csökkenti a jelet. Mivel itt igen magas frekvenciáról van szó, akár egy vastagabb fal is csökkenti, pedig az általában nem fémből van.


Amugy ezen én is jót mosolyogtam: "...majd rámegy a mellettem lévő szobában lévő routerre egyenesen, majd ott fordul 90 fokot és bemegy a folyosó másik oldalán lévő szobába..."

Szóval azért azt tisztázzuk: az elektromágneses rezgések úgy terjednek, mint a hullámok a vízen, ha kavicsot dobunk bele. Legfeljebb, ha valami az útjukat állja, csillapodnak, esetleg visszaverődnek, de nem kanyarodnak be a sarkon :)

Bár, gondolom, csak hibás megfogalmazás volt...

2014. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezt az elfordul 90 fokot balra dolgot úgy értettem hogy ugye van nálam a router és a mellettem lévő szobában tehát csak egy fal választ el, ott meg van a második majd a két router közt kb 5-6 méter van, a harmadik router meg balra olyan 7-8 méterre van a másiktól a folyosó túloldalán lévő szobában egy kb 2-2,5 méter magas szerényen tetején, ami szintén olyan magasságban van mint a második router ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni...:/ vagyis pl a nagy L betű... pl van a tetején egy router, ami a kiinduló, van egy lent a legalján ahol 90 fokkal jobbra kanyarodik, meg van egy az alsó vonal legvégén... mert a jel nem tud egyenest eljutni a tetejétől az alsó vonal végéig, mert közte a kandalló és a kazán ami lefogja teljesen... amúgy meg ha elindulok az ellenkező irányba akkor a második szomszédban is van jele az első routerünknek
2014. nov. 3. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!