Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó választás ez az SSD?

Jó választás ez az SSD?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni egy SSD-t a gépembe,olvasgattam az SSD-kről,hogy miért jók de annyira nem értek hozzá mint kellene,lenne pár egyszerű kérdésem ezzel kapcsolatban.

[link]

A választásom erre esett,mit gondoltok róla?(igazából több pénzt most nem nagyon szeretnék rászánni)

Lesz érzékelhető változás? Általában mik azok a folyamatok amiben észre lehet venni,hogy egy SSD is van a gépben? (boot,másolások...)

Ebben a konfigban fog rendesen működni,kompatibilis?


Processzor: AMD FX-6300 3.9GHz

Memória: Kingmax 2x4GB DDR3

Videókártya: Gigabyte GTX 660 2GB DDR5 192 bit

Alaplap: ASUS M5A97 EVO R2.0

Merevlemez: Toshiba 500GB

Tápegység: Asus 65GA 650W


Köszönöm előre is a segítséget...



2014. nov. 3. 10:14
1 2
 1/13 BM-Striker ***** válasza:

1. Túl kicsi, gyűjts egy 120/128 gb-osra.


60Gb-ot rendszerpartíció ki tudja nőni egy fél éven belül.


2./3. A lemezműveletek drámaian felgyorsulnak egy HDD-hze képest.


4, Igen

2014. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az SSD általában a programok betöltésénél (ide értve az op. rendszert is) okoz drámai gyorsulást.

Egy 60 GB-os darab elvben elég egy rendszerpartíciónak, de ezek másként működnek mint a winchesterek. A kis méretű SSD bizonyos okokból lassabb és gyorsabban használódik el, mint a nagyobb - legalább 120 GB-os - társai.

2014. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A linkelt Kingston SSD talan pont az a Kingston modell, amelynel a Kingston az elso par gyors sorozat szallitasa utan olcsobb es lassabb alkatreszekre valtott, ennek nezz utana.


60gb tenyleg szukos lesz meg rendszerlemeznek is, inkabb szanj ra 18-20k-t es vegyel egy 120gb-s Intel vagy Samsungot!

2014. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amugy hasznaltat is vehetsz batran, bizonyos programokkal le lehet ellenorizni, hogy mennyire hasznalt, es sokan vannak akik nagyobbra valtas miatt aruljak a 120k-s ssd-ket, nezz korul hardverapron!
2014. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Windows 7-et használok és 64GB-ot hagytam a merevlemezen "C helyi lemez" néven,abból 16GB szabad jelenleg úgy,hogy vannak ezen a helyi lemezen olyan dolgok amiket át lehetne pakolni a másikra...nekem csak az op rendszernek kéne az SSD mást nem teszek fel rá,tényleg nem lesz elég így sem?
2014. nov. 3. 12:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Hat ha jol gondolom, az a 60gb valojaban 55 korul lesz, ezt pl. win 8.1-el nem nehez megtolteni, es SSD-n erdemes legalabb 25%-nyi ures helyet hagyni, kulonben nagyon lelassul.
2014. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 BM-Striker ***** válasza:

Egy 60 Gb-os SSD az 55.8794 GB Windows szerint, mivek a Win GiB-ban számol.


Kb 20°%-i valóban szabadon kell hagyni az SSD-n.


Így a 60gb.os SSD-n neked 5gb effektív szabad helyed maradna, ami folyamatosan csökkenni fog.


Pl a Samsung már nem is forgalmaz 120gb-nál kisebb SSD-ket fogyasztói piacra.

2014. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kinézett Kingtson helyett másikat vegyél, márkánál maradva HiperX-et, vagy másik márkát pl. Samsung. 120 GB-os legyen, tovább bírja mint egy 60GB-os és az ár-érték aránya is jobb. 20-25% üres hely sok, elég 5-10% is, a 120GB-os (eredetileg 128GB) SSD-knél 111,7GB a felhasználható terület, mert már alapból elkülönítették a biztonságos működéshez szükséges területet.
2014. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mate1996 ***** válasza:

Nekem egy 64gb-os Samsung-om van. 2 éve használom és semmi hibát nem tapasztaltam.


A változás nagyon szembetűnő, mikor a gép 10-12 sec alatt feláll és már netezhetsz is.

(Win 8.1 64 bit, nekem alapból 59.2 GB-ot lát a gép és a windows mappa 17.8 GB foglal el)

A HDD,pendrive stb. és SSD közötti másolás is elég gyors. És a programokat is gyorsabban indítja el a gép.

Szóval "laikusként" ennyit vettem észre.


A te gépedben is működni fog, és szerintem nyugodtan megveheted azt a kingston-t.

2014. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mivel most erre van keret és többet nem is szeretnék rászánni így már meg rendeltem,olvasgattam róla több helyen is és rengetegen dicsérik és ajánlják.(ezzel nem azt akarom éreztetni,hogy azoknak nincs igazuk akik kommenteltek,de úgy döntöttem bevállalom...)Szerintem el fog férni normálisan rajta az oprendszer,ha csak azt pakolom rá.Köszönöm mindenkinek az infót...
2014. nov. 3. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!