Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot nem vennétek?

Milyen laptopot nem vennétek?

Figyelt kérdés
melyik márka a leg jobb és strapabíróbb ? lenovo elvileg már silány anyagú

2014. nov. 3. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Toshiba elég jó, de azt is sikerült már összetörnöm. Fujitsu Siemenst soha többet.


Toshiba-ban is belefutottam olyanba amit ajándékba vettem és a wifi + Bluetooth kártyája rossz volt. Pár ezerért cseréltem, nem volt értelme garanciáztatni.


Ennek ellenére Toshiba párti vagyok.


Szerintem mindenki azt a márkát mondja, amit legelőször megszeretett.

2014. nov. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, a Fujitsu Siemens laptop, nálunk sem nyerő. Az egyik probléma, a hangkártyájával volt. A beépített hangfalán adott hangot, de az, kevésnek bizonyult. Csatlakoztattunk hozzá hangfalat, de semmi. Mindent végigzongoráztunk, amit a hangkártyájával lehetséges, de nem jutottunk sikerrel. USB-s hangfalon keresztül, viszont adott hangot.

Lenovo, viszont van és semmi gondom sincs vele. Játékra nem használom, de nem is, ilyen célból vettem.

Amit, nem nagyon vennék, az Apple. Ez, nálam, munkahely kérdése: ha olyan helyre megyek, ahol Apple Macintoshal, vagy MacBookal, vagy iPadal dolgoznak, akkor én is beszerzek egyet, mert akkor lenne rá csak szükségem. Magánhasználatra, viszont nem fogok venni.

A Toshiba - alacsony árkategóriában, nem nyerő. Egy laptop, nálam, minimum, 5 éven át bírja az átlagos használatot (vagyis, nem terhelem meg), de ez, ami, az olcsó Toshibánál nincs meg. 3 év után, már megváltam tőle. Most egy rokonomnál van, aki ritkábban használja - havonta 4 - 5 alkalommal.

Azért, van a másik oldal. Dell laptopok. Ez az, ami tényleg jók. Ha van rá pénzem, akkor nincs kérdés, hogy megvegyem-e.

2014. nov. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, amelyek a legjobbak közé tartoznak azok: Asus, Acer, HP, Sony, Toshiba.


Amelyeket nem ajánlok: PackardBell, IBM(Thinkpad).


Egyébként az IBM továbbfejlesztése a lenovo. A lenovo egy régi típusú számítógép, de a maga idejében jó márka volt. Ma már nem igazán számít annak.

2014. nov. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy legjobb márka.

Mind gyárt jobb és rosszabb szériákat.

A kunzumer gépek pláne a low end darabok alíg 100 ezerért operációs rendszerrel nyilvánvalóan annyit is érnek amennyibe kerülnek. Persze nálunk mindenki csúcsminőséget szeretne ingyen.

Ezzel szemben az üzleti modellek nem véletlenül kerülnek ennek az árnak a két-háromszorosába. (Pedig játszani azt például nemigen lehet velük.) Sokkal jobb anyagokból készülnek, sokkal jobban fejleszthetők, sokkal strapabíróbbak.

A Lenovo pedig az elsők között van azok közül amit ajánlanék.

2014. nov. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 1-2 A Fujitsu-Siemens gépektől nem kell félni, mert a Fujitsu már évekkel ezelőtt kiszállt az együttműködésből, vagyis ilyen állat nem létezik.


Azóta egyébként nagyon jó minőségű felső kategóriás gépeket gyárt, de mivel ezek természetszerűleg drágák, nálunk kevésbé ismertek.


#3 Az Acer 2008-ban felvásárolta a Packard Bell-t, vagyis ha az Acert kedveled...

Az IBM Thinkpad-ek pedig legendásan jó laptopok voltak, mint ahogyan azok maradtak azután is, hogy a Lenovo megvásárolta a laptop divíziót.

2014. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát Lenovo thinkpad-ot semmmiképp sem, legfeljebb használtan IBM Thinkpad. Acer-ről hallottam, hogy gyenge a zsanér, nem tudom, hogy mennyire igaz. De én eleve nem vennék laptopot, jó nekem az asztali. Ja és Packard Bell is kizárva, na az mindent kispórol a laposaiból.
2014. nov. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


És mit csinálnál egy 2005 előtt gyártott laptoppal?

Merthogy akkor vette meg a a Lenovo az IBM komplett pc divízióját (asztali+laptop cakk-pakk).

Azóta minden Lenovo.

2014. nov. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hp Pavilion széria, az Elitrebook szériával már nincs gond, Toshiba Satelite széria, a Tecra már okés, Acer és Packard Bell laptopokat egyáltalán nem vennék.

Igaz hogy a Lenovo gépek minősége már nem olyan mint régen, de még most is veri az Acer gépeket és az egész Asus X szériát.

2014. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!