Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a DDR és a...

Mi a különbség a DDR és a DDR2,3 etc. Között?

Figyelt kérdés
Szóval.. először is egy kicsit tuningolni szeretném ezt az ócskavasat ami már elég régóta megvan. Megnéztem, sima DDR RAM, 512mb, meg 144mhz (?) -en van.. Kérdem én, a DDR2-t nem tudnám betuszkolni ebbe a vasba? Más a csatlakozója, vagy..? Bocsi előre is, eléggé laikus vagyok a témában.

2014. okt. 31. 13:34
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

[link]

Más a RAM, a méret, a feszültség és a fizikai kialakítás is. DDR1-es gépre már ne költs!

2014. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. De szeretnék költeni rá, egész gépre valót nemigen akarok összegyűjteni, míg nem romlik el, nem veszek újat, de addig jó ez, csak azt szeretném hogy egy kicsivel gyorsabb legyen, ennyi.
2014. okt. 31. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy régi géppel nem érdemes foglalkozni, szarért-hugyért lehet használt gépeket venni, amik figyelemre méltóan jó állapotban vannak. Pont a DDR1,2 RAM a drágább, ha ennyi pénzed van, költs rá, de ne várd h tudunk segíteni, mikor azt se tudatod velünk, konkrétan milyen a gép.
2014. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

"Heló! Remélem nem zavarok. Csak annyi volna a kérdésem, hogyha sima DDR Ram van a vasban, akkor bármelyik sima DDR ram jó bele, vagy még függ a frekvenciáitól, meg a kis hülyeségeiktől? :D"

Ha a frekvenciák nem egyeznek, akkor mindig a lassabb (kisebb) sebességen fog működni a rendszer. Sajnos előfordulhat inkompatibilitás még akkor is, ha látszólag minden paraméter egyezik, akkor is.

2014. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Processzor típusa és operációs rendszer?
2014. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Intel Celeron 2,8Ghz & Windows Xp
2014. okt. 31. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ha annyira van pénzed és ramot akarsz venni, akkor legalább +512mb és kicsit (talán) gyorsabb lesz a gép. De mondom, nem éri meg rá költeni. Inkább 20-ért vegyél Core2duo alapú gépet, sokkal gyorsabb.
2014. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha tudsz ilyen webáruházat akkor küldd el privátban, légyszi!
2014. okt. 31. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért privátban?

Tessék, jó drágán ddr ram: [link]

2014. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nevesincsek persze, olcsóbbak. Bár igaz, annak a gépnek mindegy is milyen kerül bele. :D Egyébként DDR3hoz képest értettem. Nem is tudom felfogni, milyen begyöpösödött, makacs ember az, aki a lehetetlen ellen küzd... Dehát ha neki az a gép kell...
2014. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!