Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet baja a winchestere...

Mitől lehet baja a winchesteremnek és hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
A winyóm 2 felé van osztva, az egyiken van a rendszer a másikon pedig a cuccaimat tárolom. Az a baj jött most elő hogy a winyóból erős kattogás jön időnként, szol olyasmi minthogyha a diszk leállna majd újra felpörögne és kattan egyet. Most futtatok rajta egy HDD regenerator progit, hátha az kijavítaná a hibás szektorokat, mondjuk eddig 76 megát ellenőrzött a 160 gigából és már 26 hibásat talált. Sztetek jó rá ez a hdd regenerator? És egyébként mitől lehet az hogy igy tönkremegy a vinyó? Köszi.
2010. jan. 26. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

nem ismerem a progit..

Nem tudom milyen vinyod van nekem a samsung vinyoim kattognak nem túl jó dolog, de kezd meghalni a hdd..

2010. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, nálam már sok vinyó csinálta ezt az évek alatt. Ez az elhalálozás első jelei. Ha szerencséd van még 2-3 hónapot kibírnak. Szóval rövidesen szerezz be egy másik vinyót és ments át rá mindent.
2010. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem terhelném már ilyen regeneráló programmal az amúgy félholt vinyót hanem gyorsan lementenék róla mindent amit még lehet.

Ne hidd hogy bármelyik program csodákat fog művelni a vinyóval, lehet, hogy közben teljesen megadja magát!

2010. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kattogás határozottan rossz dolog. :)


Az az egészben a baj, hogy a program legfeljebb megjelöli a hibás részeket, és nem használja többé a géped. De a későbbiekben tovább fog romlani, ez biztos.


Az oka valószínűleg az, hogy a sok használat alatt a vinyó mágneslemezéről elkezdenek szépen leszakadozni apró, akár mikroszkopikus darabok, amik felsértik a többi részt, ahonnan újabb darabok szakadnak le. Így exponenciálisan egyre több és több hibás rész keletkezik, amíg végleg be nem hal az egész. Érdemes minél hamarabb cserélni, és lementeni az adatokat.

2010. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos a hiba akkor fordul elö ha nagyon töredezet vagy rosszul mágnesez a fej. Hdd regenerator nem oldja meg a gondod csak ki zárja a hibás szektorokat. ami ugyis szaporodik szerintem kezd el ki menteni a dolgokat és szerezz be minnél elöbb egy uj vinyót. sajátgép/jobb egér gomb/tulajdonság/eszközök/ellenörzés/ ki pipálod mind a kettöt és meg probálja kijavitani a hibákat de ezzel csak huzod az idöt sokat nem érsz el vele.
2010. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!