Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tölt be lassan a Windows...

Miért tölt be lassan a Windows 7 az SSD-n?

Figyelt kérdés
Van egy Samsung 840 EVO 120 gigás SSD a gépbe. A windows nagyon lassan tölt be rajta, de minden más gyorsan, miután betöltött a rendszer. Tehát kb a Windows boot olyan 1, másfél perc, a programok rajta a megszokott sebességben töltenek be. Már frissítttem firmware-t is, és le is ellenőriztem az SSD sebességét de ott nem volt semmi gond. Automatikusan nem indul el sok program, hiszen ott letiltottam amire nincs szükségem és tétlen állapotban fogyaszt a gép 860 mb ramot. Miért csak a Windows tölt be lassan? Köszi előre is.
2014. okt. 26. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

1 - 1,5 perc?

még HDD-ről is gyorsabban töltene

Szerintem tedd újra a rendszered az SSD-re, cserélj sata kábelt stb.

2014. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már háromszor újra telepítettem a rendszert ez miatt, HD Sentinel-el is leellenőriztem, 100/100%-ot írt ki. Minden létező dolgot megcsináltam már szoftveresen amit csak tudtam. Egy hibás, vagy rossz sata kábel okozhat ilyet?
2014. okt. 26. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad windows 8.1-gyel? Nekem az van és 15-20 mp alatt bootol SSDről.
2014. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen már próbáltam, azzal nekem kb 5-10 mp alatt tölt be, de nem kell Windows 8, a 7-re van szükségem. A TRIM engedélyezve van, és az AHCI mód is.
2014. okt. 26. 14:06
 5/6 levis56 ***** válasza:
Tegyél bele sima vinyót nekem 38 mp alatt tölti.
2014. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Cserélj SATA kábelt, vagy dugd másik foglalatba az alaplapon.

Az lenne a kérdésem, hogy BIZTOS, hogy az SSD-re telepítettél? :D Nem nézlek hülyének, de hát előfordulhat.

2014. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!