Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja az alaplapnak?

Mi lehet a baja az alaplapnak?

Figyelt kérdés
Van egy Asus P5KLP-E alaplapom ami eléggé kiszámíthatatlan, azt csinálja, hogy bekapcsolásnál álltalában 3x-4x újra kell indítani (konnektorból kihúzni) hogy adjon képet, csak a ventik pörögnek, hdd se indul.3-4 próbálkozás után beindul de néha széttesik a kép, csak ilyen színes csíkok, pöttyök vannak. Néha 10 perc után de van amikor 1 órát is bír hibátlanul. Van amikor indulásnál is csak kék vagy szürke képernyőt dob. Ha teszek bele külön vga-t akkor is ilyen. Biztosan alaplap hiba, mindent kicseréltem már próbaképp a lapon kívül.

#hiba #nem indul #alaplap #Asus #széttesik a kép
2014. okt. 22. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy alaplap. Lehet egy memóriamodul is. Az lenne a biztos, hogy cserélgetve használod a memóriamodulokat (pl. 2 db esetében kiveszel egyet, és ha működik, akkor a 2. ment tönkre) Itt egy részletesebb leírás: [link]
2014. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindent kicseréltem már, kértem tuti hibátlan memóriát is de ugyan így rossz.
2014. okt. 22. 10:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy: "egy haldokló tápegység, gyengélkedő alaplap, de az is előfordulhat, hogy például egy USB hub lett zárlatos és emiatt indul újra a gép (vagy be sem kapcsol)."
2014. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!