Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hosszú lehet egy...

Milyen hosszú lehet egy eredeti, gyári DVD élettartama, megfelelő használat esetén?

Figyelt kérdés
Vannak olyan eredeti játék DVD-im, amiket pár évtizedig még szeretnék használni. Rendeltetés szerűen használom őket, vagyis óvóm a víztől, a fénytől és a hőtől. De van például a GTA IV, aminek a lemezét mindig be kell helyezni, ha játszani szeretnék vele(amikor már betöltött ki lehet venni). Így pedig ha naponta beteszem pár másodperce, okoz benne nagyobb sérülést, kárt, és mennyire csökkenti az élettartamát?

#DVD #élettartam #tej #tőtöttkáposzta'
2014. okt. 19. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat elvileg nagyon sokaig tarthatnak, a gyakorlatban viszont "maguktol" is tonkre szeretnek menni a lemezek. En nem biznek abban, hogy par evtizeden at mukodni fog, foleg ha naponta eloveszed, elobb-utobb osszekarcolodik.


Keress no cd crack-et vagy keszits .iso-t a lemezrol, majd Daemon Tools-al mountold. Amugy is eleg osdi dolog optikai lemezekkel tokolodni...

2014. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annak idején úgy harangozták be hogy gyári DVD-nek 80 év az élettartama. Hogy ez mennyire reális azt nem tudom, de ha tudsz, készíts róla másolatot, az még törvényes is. Az írott DVD viszont lényegesen kevesebb ideig bírja. Nekem volt ami 2 év után tönkrement.
2014. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyira bizonytalan, hogy nem is tudtam rá írni! A DVD író ki írta-selejt, vagy már írott tegyen be újat!
2014. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, le maradt! Tömörítve is jó. előttem szóló írta, de ha pendrájra teszed sztem hosszabb az élettartalom...
2014. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!