Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyet nem értek: mi a különbsé...

Egyet nem értek: mi a különbség egy amd és egy intel processzor között, amelyeknek az órajelük megegyezik, és úgyszintén a magok száma is? AMD vs INTEL

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 14:41
 1/8 Tengor ***** válasza:
A maradék huszonpár paraméter, amiket nem emeltél ki. Flamewar gerjesztés helyett menjél játszani, Steamen free hétvége van!
2014. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az architektúra teljesen különböző.


AMD-nél jelenleg teljesen mást jelent a mag.

2014. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Más a gyártó, így papíron hiába ugyanaz, működés közben máshogy viselkedik.
2014. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor egy amd mag gyengébb mint egy intel?

És ha egy intel processzor két magos, az amd pedig négy, és a játékhoz négy mag kell, akkor az intel alulmarad?

2014. okt. 17. 14:57
 5/8 Tengor ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet kijelenteni. Konkrét processzor családok, de még inkább típusok alapján lehet azt mondani, hogy ez ebben jobb, amaz meg abban. Ezt miért olyan nehéz megérteni? Értem én, hogy az ember szeret egyszerűsíteni, de ez kb olyan, mint a "négy láb jó, két láb rossz".
2014. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az amd részéről az fx 4350, az intel felől pedig az i5 4440-ra gondoltam.
2014. okt. 17. 15:04
 7/8 Tengor ***** válasza:
50%

[link]

Az FX4350-ös 2 valód, az I5 4440 4 db valódi maggal rendelkezik. Azért ez nem mindegy.

2014. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a két proci nem egy kategória, a i5 mérföldekkel jobb minden szempontból.
2014. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!