Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX 4350 (4.2 Ghz) vagy egy Fx...

FX 4350 (4.2 Ghz) vagy egy Fx 6300 (3.5 Ghz)? Meik a jobbvélasztás JÁTÉKRA . és nem AKAROM HÚZNI egyiket sem, szó se legyen rola .

Figyelt kérdés
fx,
2014. okt. 16. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen elég a 4350
2014. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ipon-on egy árban vannak és a 6300 sokkal erősebb mint a 4350.. szerintem egyértelmű hogy 6300
2014. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem játék alatt ugyanúgy teljesít mint egy 6 vagy 8 magos

[link]

Igen erősebb, de nem játékok alatt!

2014. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de miért ajánlod neki a gyengébbet (oké hogy játék alatt állításod szerint nincs különbség de attól még másban gyengébb és hosszútávon jobban is jár a 6300-al) amikor az áruk kb ugyanannyi?
2014. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező nem akarlak elkeseríteni, de minden fx procit be kell állítani biosban, mert gyári beállításokkal extrém módon sok feszültséget kap a proci(melegedés, zaj). Innentől az OC csak pár lépés.


Egy hozzáértő, aki csinált már ilyet, az kb 1 perc alatt be tudja állítani, hogy kb jó legyen(ettől akár 10 fokkal is hűlhet(cpu venti zaja kisebb lesz) a proci teljesítmény vesztés nélkül).

2014. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elfelejtettem: fx 6300 at inkább
2014. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező úgy értette hogy a bios-hoz nem akar hozzányúlni.. nem muszáj visszavenni a feszültséget megy az úgy is semmi baja nem lesz
2014. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

ez mind attól függ, hogy milyen alaplapot vesz alá.


- egy m5a97 evo r2.0 röhögve elvan gyári beállításokkal még az fx 6300 alatt is

- de egy m5a78 is működik fx 6300-al de ha játszik vagy jobban pörög a proci, akkor 100% hogy (alapbeállításokon) throttlingolni(a bios visszaveszi a proci sebességét hogy ne sérüljön az alaplap/proci a túlmelegedés miatt) fog, míg optimalizált bios beállításokkal jó eséllyel soha nem fog throttlingolni


gyári bios beállításokon(indokolatlanul sok cpu feszültség):

- a proci túlmelegedése miatt is lehet throttlingolás (ezt meg lehet szűntetni/csökkenteni nagyobb hűtővel is +6-7000Ft)

- a túl sok cpu fesz miatt feleslegesen melegszik a cpu

- a túlzott melegedés miatt a venti gyorsan pörög -> nagyon hangos lesz

- a túlzott(felesleges) hőtermelés miatt a számítógép háznak szellőznie kell, mert felmelegszik bent a levegő, és még nehezebben bírkózik meg a hűtő a cpu hűtésével. optimalizálással elég lehet kevesebb/kisebb ház ventillátor, vagy megfelelő ház esetén nem is kell


minden fx procira igaz, hogy a biosban optimalizálni "erősen ajánlott"


én azt mondom, hogy csak az vegyen fx-et, aki nem rest biosban állítgatni dolgokat(persze 1x kell csak beállítani rendesen), mert sokszor olvasok olyat, hogy milyen sz@r az amd így meg úgy, aztán valaki segít beállítani a dolgokat, és máris tetszik nekik. tudom ez nem mentség az amdnek, de ezzel együtt kell élni.


további infók itt: [link]

2014. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!