Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GPU eléri a 60fokot és lefagy...

GPU eléri a 60fokot és lefagy a kép hang megy miért?

Figyelt kérdés

VGA: MSI GTX770 lightning 2GB

CPU: AMD FX-6300

MB: MSI 970A-G43

RAM: Kingston hiperx 1600MHz 8GB

Táp: Corsair VS650


Mostanában elkezdte csinálni a gépem hogy ha játszok akkor egy idő után lefagy a kép a hang meg megy és utana osszeomlik a windows elvittem szakemberhez azt mondta oc engine be volt kapcsolva es tulhuzta a ramokat és hogy mostmar mennie kéne nem javult meg semmi a chipset alaplapon 80 akár 90 fokot is elér terhelésnél VGA még sosem érte el a 70 fokot lehetséges hogy a ramok károsodtak amiatt mert tulhajtotta az oc engine? mert észre vettem ha futtatom a Valley Benchmark 1.0 programot nézem a hőfokokat akkor amint a VGA eléri a 60 fokot egyszeruen befagy a kép volt olyan hogy total befagyott a gép és restartolt ha kézzel megnézem akkor sem forró szóval szenzor szerintem nem rosz pár napja már keresem mi lehet a gond de nem jöttem rá.



2014. okt. 16. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutya nem a hőmérséklet értékben van elásva...bár a chipset az kicsit soknak tűnik. Inkább az eszközre leadott feszültséggel lehet összefüggésben. Amikor terhelve 60 foknál letérdel, az biztos nem a hőmrséklet miatt van, mert ezek a kártyák vígan elmennek 80-90 fokos maghőmérsékleten is, főleg a tied, ami nem is régi darab.


Elméletileg az O.C. nem tudja(védelem) károsítani a géped.


Javasolnám: A tápegységet és a videókártyát is próbáld meg tesztelni. De inkább a tápegységet :)

2014. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tápegységet hogy tudom tesztelni esetleg valami tipp?
2014. okt. 16. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát.... én multiméterrel szoktam, de megmondom öszintén, elég nehéz, mert vannak olyan hibák, amiket nem is tudsz kimérni terheletlenül. De gondolom garis a tápod. Esetleg kizárhatod a táphibát, egy hasonló kaliberű videókártyával tesztelve.


Ezzel egyidőben egy Linux live cd-ről egy Memtest sem ártana. Ezzel kizárhatod a ramjaid hibáját is. Ez eg tipikusan olyan hiba ami bármi lehet. Én az első két "gyanúsítottal" kezdeném.

2014. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

elvittem egy ismeroshoz a tápot és a VGA sajnos mas tappal nem tudtam kiprobalni csak masik alaplapban a VGA-t és a tátop nem probaltam masik graffal abban a gépben GTX660TI van ami nem ilyen kaliberu szerintem szoval a tapot nem nagyon tudom mas kornyezetben kiprobalni sajnos de a vga-t masik lapban saját táppal kiprobaltam most nem 60foknál hanem egészen 67-68 fokig felment addig stabilan futott amint befejezodott a benchmark elkezdett bugosodni a textura és 2x is elment a kep es a program mukodese lealt de nem restartolta a gepet es nem fagyott be a rendszer hosszabb idore

testelt gepbe I5 processor volt és ilyesmi alaplap MSI B85-G41

2014. okt. 16. 20:19
 5/9 A kérdező kommentje:
amugy terheles nelkul kb 0.9V terheles alatt meg stabil 1.200V mutat a program
2014. okt. 16. 20:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Esetleg Grafikán a V-check point-nál nézzem meg multiméterrel a feszultséget?
2014. okt. 16. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, ha odaférsz a Check P.-hoz mérd meg nyugodtan, de ha kipróbáltad I5-el és más lapban.....Inkább vidd vissza, ha garis, mert ez grafikus memória hibának tűnik, az pedig automatikus csere lesz....Ne bajlódj vele.
2014. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez biztosan VRAM Hiba??
2014. okt. 20. 19:38
 9/9 A kérdező kommentje:
januárban lenne 1 éves VGA Sosem volt OC-va Afterburnert csak arra használtam hogy a ventilátor szabályzást beállítsam... magától tönkrement volna? azért megnézem azt a tápot is.. :)
2014. okt. 20. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!