Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne egy kicsit...

Hogyan lehetne egy kicsit jobbá tenni a gépem?

Figyelt kérdés

A nyáron meghalt a laptopom. Helyette egy asztali PC-t használok, de ez sajnos elég régi. Nagyon lassú, sokszor fagy, még a Chrome is akadozik pl görgetésnél.

Sajnos azonban a közeljövőben nem fogok úgy állni anyagilag, hogy új lapost vegyek magamnak, úgyhogy szeretném ezt a jelenlegi PC-t egy kicsit felturbózni hogy legalább használható legyen... :/


Íme a konfig:

Proci: Intel Celeron 2.96 GHz

RAM: 1GB

OP. rendszer: Win7, 32 bites


Én egy RAM bővítésre gondoltam, nem tudom az mennyit javítana a problémán. Egyéb ötlet?



2014. okt. 12. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ram nagyon kellene. Az általános használatot javítaná, ha játszani is akarsz akkor pedig videókártya is kelleni fog.
2014. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Axel015 ***** válasza:
tegyél fel rá egy xp-t, azért lassú, mert azt az 1gb-ramot le is nyulja a win7, vagy tegyél bele még 1gb-ramot ha ragaszkodsz a win7-hez :)
2014. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy a win7 nyúzni fogja, nem is az én ötletem volt hogy ez legyen rajta. Viszont nem szeretnék XP-re váltani, maradnék ennél. RAM bővítésre mennyit mondtok?

Játszani nem nagyon akarok, vagyis persze jó lenne, de inkább nem gyilkolom vele. Ha mást nemis de legalább mindennapi feladatokat tudjak vele normálisan csinálni... :/

2014. okt. 12. 20:33
 4/21 A kérdező kommentje:
Van felső határa a RAMbővítésnek?
2014. okt. 12. 20:34
 5/21 anonim ***** válasza:
Lapod típusa? Azt kellene megadnod és akkor többet tudnánk mondani.
2014. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Stark2000 ***** válasza:
Imádkozz, hogy DDR3-as ramokat tudja az alaplapod! DDR2 ramok nagyon drágák, és jóval lassabbak is a DDR3-nál.
2014. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Annyit tudok, hogy Fujitsu Siemens a gép... Se gyártási év, sem egyéb. :/

Valahol meg tudok olyan infókat nézni amik segíthetnek? :/

2014. okt. 12. 21:03
 8/21 anonim ***** válasza:
[link] ezzel meg tudod nézni.
2014. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A mainboard fül alatt.
2014. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nem tudom letölteni, "ez a weboldal nem érhető el" :(
2014. okt. 12. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!