Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az 1GB-os vagy...

Mi a különbség az 1GB-os vagy 512MB-os kártyák között általában?

Figyelt kérdés
Volt egy Ati HD 4670 512-m de sajnos meghibásodott, és vettem egy GT610-et 1GB ddr3-at És mondtam a tagnak hogy az atival mindent vittem 1920-ba de persze medium vagy low beállítások mellet, de legtöbb gém high beállítások mellet fullhd-ban is ment! pl:(Dead Space 3) Erre mondtam én neki hogy most ezzel a gt610 1gb al mondom sokkal jobbnak kéne hogy legyen a gémek futása stb.. Erre azt felelte hát minimálisan jobb lesz :DD szóval nem értem akkor h mért csak minimálisan?!
2014. okt. 7. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:

mert nem a videomemoria mérete a legfontosabb

ezért vannak a vérpistike edition 4gb ddr3 videokártyák valami gyenge chippel mert csak azt nézik az emberek

2014. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy videokártyának számos jellemzője van.


Gyártástechnológia,mikroarchitektúra,tranzisztorok száma,GPU lapka mérete, GPU/Shader órajele, GPU/shader órajele üresjáratban, shader processzorok típusa, stream számolóegységek száma, textúrázók száma, ROP egységek száma, memória mérete,memóriavezérlő típusa (pl. 128 bites hubvezérelt, 256 bites hubvezérelt, 128 bites crossbar, 192 bites crossbar), memória órajele terhelve, üresjáratban, max. memória-sávszélesség, támogatott DirectX,hivatalos TDP (fogyasztás).

Ezeken felül még néhány extra képesség, amit hardveresen támogat.


Önmagában a memória mérete nem jelent semmit, ha a többi jellemzőben felülmúlja az 512MB-os az 1GB-ost.


A GT610 az Nvidia alsó- belépő szintű kártyája, nem kifejezetten játékra, inkább HTPC-kbe való (filmek, net).


Persze a HD4670 sem egy csúcskártya, de a maga idejében jó vételnek számított középszinten.

2014. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én mondjuk valami olyat vennék ami gddr5-ös és directx 11-es
2014. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A vram számít a legkevésbé.
2014. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én sem ezt a kártyát akartam, de mint kiderült utóbb, tönkrement az alaplapom meg egy 2Gb-os ramom is ez a kettő volt csak 30 ezer, meg vettem egy sima atx-es házat 7ért. Viszont a numeros forma azt mondta hogy ez valamivel több beállítást kezel/ne meg dx 10-11-is de csak erőlködne igazából sztem. Nekem már az is elég ha valamivel jobb mint a 4670, mediumon is elvagyok, majd egyzser talán futja jobbra. 2. Komoly a válasz látom nem értesz a témához:DD Köszi a válaszokat! :)
2014. okt. 7. 23:09
 6/9 A kérdező kommentje:
2. Még annyi hogy gyengébbnek nem gyengébb a gt610 1gb? Szóval amit produkált az ati azt ennek is kéne sztem
2014. okt. 7. 23:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, valóban nem értek hozzá - csak utánaolvastam.

;-)

2014. okt. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BM-Striker ***** válasza:

Akármilyenen GT610 gyengébb, mint egy 4670.


Jóval régebbi, de 4670 (alsó)-középkategóriás kártyának készült, míg GT610 legkisebb teljesítményű Fermi alapú VGA.


Kb az Radeon 5450-nek felel meg.

2014. okt. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 8. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!