Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell ezzel faxolni?

Hogy kell ezzel faxolni?

Figyelt kérdés
Motorola SM56 Data Fax Modem. Most vettem egyet a pc-be mert olykor kellhet is, (egy "1000-rest" kibírtam..) és próbáltam tesztelni win 8 alatt innen: [link] és a modem fogadja is ill pici ideig "prüntyög" is de kiírja hogy "erre a hívásra nem lehet faxal válaszolni". Mi a probléma? mit hogyan lehet beállítani? megcsinálni? lecserélni? kicserélni, stb hogy működjön ez a kis ketyere?

2014. okt. 6. 20:54
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Amit vettél alkatrészt ahhoz telefonkábel kell működő telefonvonallal. A Windows rendszer tartalmaz faxoló programot amivel aztán dokumentumokat, képeket tudsz küldeni, illetve fogadni.


A linkelt weboldalon pedig küldeni tudsz adott formátumú dokumentumokat és képeket, 10MB méretig, illetve legfeljebb 10 oldalig. Ennek a használatához nincsen szükség működő telefonvonalra vagy egyéb alkatrészre, csupán internetelérésre.

Regisztráció után 24 órán belül 2 faxot küldhetsz ingyen, utána havidíjas.

2014. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van telefon kábel működő vonallal ahogy írtad, úgy hogy adsl szűrőből megy a pc-be a másik meg a telefonhoz, ill most már be a pc-be a modembe (motorola) onnan ki a telefonba. A linkelt oldallal akartam tesztelni a faxküldését de nem jött át a dokumentum, fogadta az adatot de megszakad vagy mi, nem tudom. Nem akartam rendes nagy faxgépet venni de valószínű venni kell. A fax küldést pedig egyenlőre nem tudom kipróbálni mert nincs kivel. Tudom régi dolog a fax de egy két helyre azért már kellett volna és menni kellett a postára vagy hivatalba.
2014. okt. 7. 14:10
 3/6 A kérdező kommentje:
CspCsj! Köszönöm a válaszod! látom erről kevés embernek van tapasztalata, jól esett :)
2014. okt. 7. 14:11
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Keresztapámnak állítottam be pár éve a vállalkozásához hasonló faxmodemet. Időnként használja fax-küldésre/fogadásra.


Faxprogram beállítása:

[link]

2014. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt már elvégeztem és ennek fejébe is fenn áll a hiba, lehet rossz a modem, mindegy majd beruházok egy normális faxra, ja és a modem sebességét 9600-ra vissza húztam, hátha, csak egyenlőre még nem enged faxot küldeni arról az oldalról.
2014. okt. 7. 15:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Na összejött! :) ráadásul elsőre! az lehetett a baj hogy túl nagy volt a sebesség a modemnél, így 9600-on nekem működött, szépen átjött. [link]
2014. okt. 8. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!