Összeállítottam egy konfigot, mennyire jó, vélemények?
Köszönöm szépen!
Alaplap: Asus H97M-E
Proci: Intel Core i5-4690
Hűtő: -
RAM: Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8GX
Háttértárak:
HDD: WD1003FZEX 1TB 64MB 7200RPM
SSD: Samsung 120GB EVO-MZ7TE120BW
Táp: Corsair CS55M
ODD: Asus
Ház: Sharkoon VS3-V Green
Wi-Fi: TP-Link TL-WDN4800
--------------------------------------
Szia!
Semmiképpen ne higgy azoknak a hangoknak, ami szerint felesleges a sok memória. Főleg ha a cél a hosszú távú általános használat.
Indoklás:
-Egy nyamvadt firefox böngésző képes 700 MB RAM-ot felzabálni. És pár éve még elvolt 100-150MByte-tal
-A rendszer többi része is megeszik minimum 1-1,5 gigát.
És akkor még csak egy böngészőt nyitottál meg. Ha egyebeket is megnyitsz, akkor az tovább eszi a ramot. Tehát jelenleg egy 4GB Rammal szerelt gép a minimum.
-A programozók egyre inkább NEM OPTIMALIZÁLNAK! inkább feltételezik, hogy olyan erős gépe van a felhasználóknak, mint amin ők dolgoznak nap mint nap. Ha meg nincs, vegyen újat, költse a pénzt. Valahogy kb.18 évvel ezelőtt még elég volt netezésre 66MHz-es processzor meg ezerszer kevesebb RAM mint ami most van a gépekben. És tűrhetően ment minden, legfeljebb a reklámok nem ugráltak be az oldal szövegét olvashatatlanná tevő Flash-animációként...
Ezt a trendet feltételezve én minimum 8, de inkább 16 GB ramot javaslok.
Másik az SSD. Kell az neked. Még a kiválasztott típusnál kisebb és olcsóbb is elég lenne, csak SSD legyen, és arra tedd a rendszert meg a programokat, hiszen azok sok kicsi szétszórt fájlból állnak, egy HDD olvasófeje meg szó szerint 10-szer lassabban találja meg az adatokat, ami rettenet lassúvá (20 másodperc+) teszi nagyobb programok indítását.
Processzor, videó: Egy átlag felhasználó, aki nem gamer vagy power-user, a processzorának kb 1-10%-át használja ki átlagosan, tapasztalatból tudom. És, ha nem játszol, bőven elég az integrált videó (lehet, pár évvel korábbi játékokat is visz.) Meg az ajánlott prociknál energiatakarékosabbak is vannak, pont a hétköznapi célokra, 35 wattos fogyasztással, T-re végződő típusjelzéssel. Erre akár a gyári hűtő elég, de Zalman / Thermaltake / Arctic cooling / Cooler master hűtővel hangtalan géped is lehet.
Optikai meghajtó: Asus jó választás, bár manapság szerintem a legritkább esetben van szükség ODD-re. (Hacsak nem DVD-RW lemezre archiválsz vagy kölcsönzőből veszel ki filmeket. Telepíteni rendszert pen-drive-ról is lehet. Win7 és linux esetén is.)
Merevlemez: ha va keret, gondolkozz el a 2,5"-os laptop HDD-ken, sokkal energiatakarékosabbak és halkabbak.
#21, néhány dologban kiegészítenélek:
-Adblock plus és volt reklám, nincs reklám.
-SSD tényleg nagyon jó választás, a Samsung a legújabb SSD-ire 10 év garit vállal, ami 2014-ben nem semmi: [link] (átlag 1-3 év gari van a hardverekre, még a ramoknál szokott lenni 10 év)
Nekem van dvd olvasóm (még a p4-es gépből maradt meg), elég ritkán használom, szóval el lehet lenni nélküle is.
Laptop hdd-k általában 5400 rpm sebességgel forognak, ami lassabb, mint az átlag 3,5"-os hdd-k 7200 rpm-je. Bár lehet, hogy rendszer SSD mellet nem olyan föltűnő.
Bocsi, kimaradt: oprendszernek mit ajánlotok? (x64)
Win 7,8,8.1? Nemártana, ha kompatibilis lenne a legtöbb programmal!
Köszönöm
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!