Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új proci vagy Rambővítés?

Új proci vagy Rambővítés?

Figyelt kérdés

Hy! A mostani gépem egy Z91F. Ilyen paraméterei vannak:

Számítógép:

Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional

Opr. javítócsomag Szervizcsomag 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

CPU típusa Mobile DualCore Intel Pentium M, 2000 MHz (10 x 200)

Alaplap neve Ismeretlen

Alaplapi lapkakészlet Intel Calistoga i945GM/PM

Rendszermemória 1015 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

BIOS típusa AMI (06/12/06)

Kommunikációs port ECP nyomtatóport (LPT1)

Videokártya: Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family (128 MB)

Multimédia: Hangkártya Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller

(Everest Home Edition)


A legfontosabb, hogy 10000- a keret és nem tudom, hogy melyikkel lehet egy picit felgyorsítani.

Mivel az alaplapot nem írja, hogy milyen, ezért nem tudom, hogy milyen procikat támogat. Én ebben reménykedek, de azt sem tudom, hogy a hűtő bírná-e.


[link]


De ha nem, akkor meg 4Gb Ram. Ugyanígy az alaplap nevének hiányában azt sem tudtam kideríteni, hogy GPU rakható-e bele. Köszönöm az értelmes válaszokat.



2014. okt. 1. 21:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Laptopban procit cserélni? Nem szoktuk házilag javasolni.


Nézd, őszinte leszek: ez a gép felett jócskán eljárt az idő. XP támogatás sincs már, a hardver elég öreg. Ha azonban feltétlen ragaszkodsz hozzá, akkor a ramokat bővítsd 2 gigára. De erre az eszközre ennél többet nem éri meg áldozni.


Az alaplapot feltétlen ismerni kell a cpu csere kiszámításához. Mert az adja meg, hogy mekkora TDP-je van, kezeli e a többi processzort. Ennek az információnak a hiányában a további okfejtés irreleváns. A hűtés hatékonyságát mindig az adott cpu termék hőtermelése és a ház kialakítása határozza meg. Így arra is figyelni kéne, hogy ne legyen nagyobb hőleadása (azaz fogyasztása) a cserélt alkatrésznek.


Ismétlem magam. Maradj a ram bővítésnél.

2014. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!